Vypnout reklamy

Android hra Warcraft II

Dnes Vám představím Android hru, kterou znají především starší PC hráči, kteří kdysi hrávali známé hry Warcraft II a Starcraft. Tyto dvě hry
Warcraft 3 ke stažení

Dnes Vám představím Android hru, kterou znají především starší PC hráči, kteří kdysi hrávali známé hry Warcraft II a Starcraft. Tyto dvě hry minulého století byly natolik oblíbené, že se objevily i na telefonech. Stratagus sám o sobě taková novinka není, ale dobré je se o něm zmínit. Stratagus je vlastně takový spouštěč emulovaných her z PC a to hry Warcraft II a Starcraft. 

Na internetu je stáhnete bez jakýchkoliv problémů a hra vám nezabere ani 100 MB paměti v telefonu. Ke stažení potřebujete aplikační soubor Stratagus a k tomu zkopírovat do rootu paměťové karty data her Warcraft II a Starcraft. Pokud tento postup uděláte správně, stačí už jen zapnout Stratagus a zadat cestu ke zkopírovaným souborům. Pak už si jen vyberete, zda si chcete zahrát Warcraft nebo Starcraft. Z grafického hlediska nečekejte zázraky, ale na druhou stranu, jsou to jedny z mála strategií pro dotykové telefony, takže se je vyplatí aspoň vyzkoušet.

Úvod do hry

Ti z Vás, kteří vlastnili počítač v roce 1996, si jistě nemohli nechat ujít nejznámější strategii té doby. Tato hra dala velký základ rozvoji strategických her na počítače. Dnešním dnem uběhlo již 16 let a Warcraft můžete nosit ve své kapse. Tak se změnil herní průmysl. Dle mého názoru to není hra, kterou byste hráli denně 3 hodiny v kuse, je to jen takové malé ohlédnutí do minulosti, co bylo a a jak se to hrálo. Celou hrou Vás provází 2 národy – Orkové a Lidé. Ti se natolik nemají rádi, že proti sobě svádějí bitvy ve světě zvaném Azeroth.

https://www.youtube.com/watch?v=qwhmky9v-VA&ab_channel=videomoborg

Pokud jste hrávali Warcraft na PC, nenabídne Vám tato emulace nic nového. Stejné je menu a nabídne nám hru jednoho hráče, multiplayer, kampaň a nastavení. Stejné jsou logicky i mise kampaně za Orky i za Lidi. To, že hlavní náplní bude boj mezi znesvářenými rasami a ovládání jejich armád, Vám asi popisovat nemusím. Zkrátka byly zachovány všechny strategické prvky z původní hry.

Ovládání hry

Ovládání této hry není zrovna optimální, hlavní vinu na tom má logicky dotekový displej telefonu. Ono všeobecně je u realtime strategií na Android problém s ovládáním. Navíc, aby jste se mohli pohybovat po celé mapě, musíte přejíždět prstem po mini mapě, se kterou se dosti špatně manipuluje. Měl jsem dokonce problémy naštelovat si správnou pozici pohledu na svou základnu. Každopádně se na to dá po čase zvyknout, ale pro nováčky to bude ze začátku celkem nepříjemný problém. Ovládání bylo, dle mého názoru uzpůsobeno tak, jak nejlépe šlo vymyslet, ale i přesto je krkolomné. Warcraft II je vzpomínkou na staré časy, ale mezi plnohodnotné strategie na Android se bohužel neřadí.

Android 1.6+

APK ke staženi ZDE

DATA ke staženi ZDE