Vypnout reklamy

Wellnes na doma? Můžete si dopřát masáže všech druhů!

V době covidové jsme si museli zvyknout, že nejsou všechny služby plně dostupné, a trendem se stalo vynahrazovat si zakázané doma. Boom zažívají wellness přístroje na doma, které můžete použít, kdykoliv se vám zlíbí. Nepotřebujete se složitě objednávat k masérovi, stačí zmáčknout čudlík a relax těla může začít v kteroukoliv denní i noční dobu. Oblíbené jsou také masážní vibrační přístroje na nohy nebo domácí vířivky.

Masážní křeslo

Klasika, kterou znáte z chodeb obchodních domů. Jestli jste si při nakupování ještě nezkusili do některého z nich sednout a promasírovat záda, vězte, že nevíte, o co přicházíte. Masážní křesla jsou dvojího druhu – kancelářská nebo profesionální. Na doma se hodí kancelářské, které můžete navíc využívat i na běžné sezení ke stolu. Výhodou je různé nastavení poloh, i když zrovna nepoužíváte masážní funkce. Profesionální patří spíš do pravých lázní nebo profi wellnessu.

Co můžete od křesla očekávat?

  • Funkce vyhřívací – na prokrvení svalů si můžete nastavit vhodnou teplotu.
  • Vzduchová masáž – vzduchové vaky se naplňují a vyplňují a tím tlačí na požadovanou část těla.
  • Masážní airbagy – simulují prsty člověka, takže budete mít pocit, že jste u maséra.
  • Opěrka hlavy – Můžete si nastavit masáž krku i hlavy.
  • 2D masáž – další funkce na imitaci lidských rukou, která vám dá pocit, jako byste byl v salónu u maséra.
  • 3D masáž – křeslo může hrát hudbu a simuluji práci až osmi párů rukou.

Na co myslet při pořizování masážního křesla?

Důležité je zohlednit nosnost a výkon a vybrat funkce, které preferujete. Nejlepší je si křeslo vyzkoušet. Pokud máte hluboko do kapsy, zvažte bazarový nákup.

Přístroje na nohy

Na masáž nohou se skvěle hodí vibrační zařízení, do kterých si položíte chodidla a volíte různé druhy vibrací. Masážní stroje na chodidla rozlišujeme suché a tzv. aroma masáž, která společně s vodou a vonnými oleji nebo mořskou solí nohy také zjemní a příjemně navoní.

Vířivka

Pokud máte prostor na terase nebo zahradě, můžete si pořídit hit poslední doby, nafukovací vířivku. Je cenově dostupná a jednoduchá na používání. Tzv. vířivý bazén máte i za 10 minut nafouknutý a vleze se do něj klidně celá rodina.