Vypnout reklamy

Whatsapp beta přidává odemykání pomoci otisků

Vydáno dne: 20.8.2019

Whatsapp beta přidává do své aplikace zamykání aplikace na snímač otisků prstů. Nastavte si po kolika minutách se aplikace uzamkne.

V únoru Whatsapp přidal do aplikace na systému iOS chytrý zámek, ve chvíli, kdy jste ho zapnuli, tak po otevření aplikace se vás dotazovala na Touch ID.

Teď několik měsíců poté se tohle stalo i na systému Android, jelikož tato funkce je součásti nejnovější beta verze programu.

Verze Whatsapp 2.19.221 je dostupná pro beta testery a pokud ji máte, tak stačí zavítat do nastavení -> účet -> soukromí -> zámek otisků prstů. Ve chvíli, kdy možnost aktivujete, tak pokaždé, co aplikace WhatsApp zapnete, tak bude potřeba použít snímač otisků.

Snímač otisků prstů ve WhatsApp
Snímač otisků prstů ve WhatsApp

Máte také možnost nastavit automatické uzamčení třeba po 1 minutě, 30 minutách nebo třeba okamžitě. Je zde také možnost ukazovat zprávu a uživatele kdo vám ji poslal v notifikacích, pokud budete chtít, avšak pokud budete mít zabezpečení snímačem otisků prstů, tak nic neuvidíte.

Whatsapp používá oficiální Android biometrickou autentizaci API. Data nejsou tedy posílány na žádný server. Všechno zůstává u vás na mobilu.

Uzamknutí Whatsapp časovač
Uzamknutí Whatsapp časovač

Není však jisté, kdy se plná verze dostane na mobilní telefony. Musíme jen čekat.

Zdroj

Buroň Tomáš
Tágy: