WhatsApp brzy nabídne náhledy pro připnutá média

WhatsApp je jednou z nejpopulárnějších **komunikačních aplikací** na světě a s tím souvisí i řada odpovědností, které vývojáři musí plnit. Kromě zajištění běžného fungování aplikace se také pracuje na nových funkcích…

WhatsApp brzy nabídne náhledy pro připnutá média

WhatsApp je jednou z nejpopulárnějších **komunikačních aplikací** na světě a s tím souvisí i řada odpovědností, které vývojáři musí plnit. Kromě zajištění běžného fungování aplikace se také pracuje na nových funkcích pro chatovací aplikaci a snaží se dohnat konkurenci, jak jsme viděli například u **kanálů** v minulosti. Podobně jako se WhatsApp nedávno inspiroval funkcí **připínání zpráv** známé z Discordu, která se nedávno objevila v beta verzi aplikace. Tato funkce byla později doplněna o náhledy pro média obsažená ve zprávách, které jsou připnuté. Nyní WhatsApp začal široce rozšiřovat možnost zobrazování náhledů médií v připnutých chatovacích skupinách beta testerům na platformě Android.

FAQ:

1. Jak mohu se stát beta testerem pro WhatsApp?
Pro zapojení do beta testování WhatsApp stačí stáhnout beta verzi aplikace z Google Play Store a přidat se do programu beta testerů.

2. Jak mohu připnout text nebo média v WhatsApp chatu?
Pro připnutí textu nebo média v WhatsApp stačí dlouze podržet zprávu, kterou chcete připnout, a vybrat možnost „Připnout“.

3. Jak mohu zobrazit náhled médií v připnutých chatovacích skupinách?
Nyní se náhledy médií automaticky zobrazují ve všech připnutých chatovacích skupinách pro beta testery na platformě Android. Stačí kliknout na připnutou zprávu a zobrazí se náhled médií obsaženého v této zprávě.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/whatsapp-beta-android-media-preview-pinned-texts/