WhatsApp brzy umožní odesílat kvalitní média automaticky

WhatsApp je jednou z nejpoužívanějších komunikačních aplikací na světě, ale není nejrychlejší, pokud jde o poskytování nových funkcí. Například možnost odesílat média v HD kvalitě chyběla v aplikaci až do srpna…

WhatsApp brzy umožní odesílat kvalitní média automaticky

WhatsApp je jednou z nejpoužívanějších komunikačních aplikací na světě, ale není nejrychlejší, pokud jde o poskytování nových funkcí. Například možnost odesílat média v HD kvalitě chyběla v aplikaci až do srpna minulého roku, kdy byla přidána podpora pro sdílení obrázků v vysokém rozlišení jako první, následovaná HD videi jen pár dní později. Nicméně, WhatsApp uživatelům neumožňuje automaticky odesílat HD obrázky či videa; namísto toho je nutné každýkrát klepnout na ikonu HD v editoru obrázků a změnit kvalitu. To by se však brzy mohlo změnit, podle nejnovější testovací verze WhatsApp pro Android.

V nedávném článku na Android Police bylo avizováno, že uživatelé WhatsApp na Androidu možná brzy budou mít možnost nastavit výchozí kvalitu pro odesílání HD obrázků a videí. Tato změna by byla vítaná pro všechny, kteří chtějí sdílet své příspěvky v co nejlepší možné kvalitě, aniž by museli manuálně měnit nastavení každého souboru.

Pokud tedy patříte mezi ty, kteří rádi sdílejí fotografie a videa s maximálním detaily, může být tato plánovaná změna pro vás skvělou zprávou. Nezbývá než doufat, že se nová funkce brzy dostane do stabilní verze aplikace, aby si ji mohli užívat všichni uživatelé WhatsApp.

FAQ:
1. Jak použít HD kvalitu pro odesílání médií v WhatsApp?
– Stačí klepnout na ikonu HD v editoru obrázků či videa a změnit kvalitu před odesláním.

2. Kdy se očekává, že nová funkce bude dostupná pro všechny uživatele WhatsApp?
– Zatím není známo, kdy se nová funkce dostane do stabilní verze aplikace, momentálně je dostupná pouze v beta verzi pro Android.

3. Jaké jsou další plánované vylepšení pro WhatsApp?
– Kromě možnosti odesílat HD média se spekuluje o dalších funkcích, jako je například samořiditelné zprávy nebo zvýšený limit pro odeslání souborů.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/whatsapp-beta-android-high-quality-media-default/