Vypnout reklamy

WhatsApp konečně umožní převádět data chatu mezi iOS a Android

Již se několik týdnů o této funkci diskutovalo a nyní WhatsApp bude umožňovat přetažení historie chatu a obsahu mezi Android a iOS zařízení. Tato funkce byla oficiálně oznámena na Samsung události, kde představovali nové telefony a budou to první telefony, které tohle budou mít k dispozici.

Časem se však dostane funkce na telefony Samsung s Android 10 a výše a posléze i na další telefony Android a iPhone v průběhu několika týdnů. Přesné časové okénko není řečeno. Vypadá to totiž tak, že firma má nějakou exkluzivitu na tuto funkci a chce tím na svou stranu dostat i nějaké lidi s iPhone telefony.

Převod chatu bude umožněno mezi iOS a Android pouze za předpokladu, že budete připojení USB-C kabelem. Nelze přenášet data přes Wi-Fi nebo Bluetooth.

WhatsApp je už dávno znám, že je vázán vždy na jedno zařízení (jedno tel. číslo) a tedy pokud měníte telefon a s ním přenášíte SIM kartu, tak data zůstávají na starém a je potřeba ho přenést.

Nikdy však nefungoval přenos mezi operačními systémy a to ani v rámci zpráv, fotografií a jiných poznámek. Existují sice nějaké aplikace, ale jsou nestabilní.