WhatsApp obdrží vylepšené hlasovky

WhatsApp obdrží vylepšené hlasovky, kdy budete moci například hlasovku stopnou a pokračovat v ní později tam, kde jste skončili. Nebo poslouchat hlasovku skrz chaty, které procházíte.

WhatsApp oznámil minulou středu, že dorazí aktualizace, která má zlepšit právě hlasové zprávy. Má se tak stát během několika příštích týdnů. Lze tak poslouchat hlasovku z jiného chatu mezitím, co si prohlížíte ostatní.

Jde o příjemné vylepšení, kdy při prokliku na jiný chat nedojde ke stopnutí již zahájeného přehrávání. Dále jde o to, že zprávu můžete zrychlit na 1.5 až 2x vyšší rychlost.

Nahrávání zpráv doznalo také změn. Nyní budete moci nahrávání zastavit a zase později pustit a to bez toho, aniž by vznikla nějaká velká prodleva. Zprávu si budete moci také poslechnout ještě předtím, než ji odešlete.

Příklad, jak takové nové uživatelské rozhraní vypadá

Jde také o lehkou proměnu v designu. Kromě ukázky pouhého řádku ve chvíli, kdy přehráváte svou nebo ostatní hlasové zprávy, tak nyní je tady klasický vlnkový formát, kdy vidíte, kde je třeba mezera a pauza v hlasovce a kdy zase ne. WhatsApp si také zapamatuje, kde jste naposledy zastavili hlasovku, abyste mohli pokračovat.