WhatsApp odhalil novou komunitní funkci a zvedá limit pro 1024 lidí ve skupině

WhatsApp vydal novou aktualizaci, která umožňuje vytvořit komunitu (původně skupinový chat), kde se může připojit na 1024 lidí (původně 512). Přidává několik zajímavých funkcí pro správu komunity i moderátory.

Nová funkce pro uživatelé WhatsApp se nazývá komunita. Díky tomuto budete moci velmi jednoduše organizovat několik svých skupinových chatů. Budete tak moci velmi jednoduše přepínat mezi jednotlivými tématy.

Můžete například vytvořit komunitní skupinu pro své sousedy a následně diskuzi rozvinout na několik dalších skupinek. Každá taková komunita bude mít i hlavní stranu, kde moderátor bude moci sdílet hlavní zprávy.

S dnešní aktualizací také přichází změny, které udělají z těchto skupinek (komunit), mnohem použitelnější. Právě v minulosti mohlo být v takové skupině 512 lidí a dnes to může být 1024. Pokud však děláte videohovor, tak ten je omezen na 32 lidí. Další funkci je ankety v chatu, které pomohou zjistit od lidí v chatu informace, které potřebujete. Nemusíte tak používat služby třetích stran.

V nejnovější aktualizaci tak uvidíte záložku komunity v horní části obrazovky.