WhatsApp opět zablokovaný v Brazílií

Tentokrát se jedná o ban na 72 hodin, poté co o tom rozhodl Brazilský soud. Došlo k tomu poté, co WhatsApp řekl, že nemohou v souladu se soudním příkazem před přepisy rozhovorů, které se týkají ve vyšetřování drog. K zablokování tak došlo ve 2 odpoledne místního času v Pondělí 2. Května. Není to poprvé, co […]

WhatsApp BAN

Tentokrát se jedná o ban na 72 hodin, poté co o tom rozhodl Brazilský soud. Došlo k tomu poté, co WhatsApp řekl, že nemohou v souladu se soudním příkazem před přepisy rozhovorů, které se týkají ve vyšetřování drog.

K zablokování tak došlo ve 2 odpoledne místního času v Pondělí 2. Května.

Není to poprvé, co takhle aplikaci WhatsApp zablokovali. Tuto aplikaci v Brazílií užívá přes 100 miliónů lidí. To stejné se totiž stalo v Prosinci minulého roku, kdy WhatsApp odmítl opětovně plnit rozkazy soudů kvůli vyšetřování jiného případu. Ovšem v tomto případě byl ban udělen pouze na 12 hodin.

Soud v Brazílií totiž nerozumí tomu, že WhatsApp žádné informace nemá, a tak trestá své vlastní lidi jen za to, že vyšetřovatelé potřebují přepis chatu. Jelikož WhatApp šifruje zprávy end-to-end stylem a to tak, aby vše bylo pro lidi bezpečné, tak také WhatsApp neuchovává žádnou historii chatu na svém serveru. To znamená, že ani samotní poskytovatelé nemají informace ohledně chatu.

WhatsApp BAN

WhatsApp BAN

Ještě v Březnu tento samý soud, který dal rozkaz k zablokování WhatsApp, tak poslal do vazby více prezidenta pro Latinskou Ameriku za to, že nespolupracuje. 

No jde vidět, že v Brazílii mají opravdu živo.