WhatsApp oznámil novou aktualizaci, která je zaměřená na skupinky

WhatsApp oznámila aktualizaci zaměřenou na Komunity, zlepšující správu skupin a soukromí pro správce.

WhatsApp právě oznámila novou aktualizaci zaměřenou na funkci Komunity, která byla uvedena v loňském roce. Od dneška se uživatelé dočkají několika změn usnadňujících správu a navigaci ve skupinách.

Mezi důležitými novinkami je nástroj poskytující správcům lepší kontrolu nad soukromím skupin. Správci budou moci rozhodovat, kdo se ke skupině připojí, což posiluje kontrolu nad připojením dalších členů.

Další vylepšení umožní uživatelům snadno zobrazit společné skupiny. Vzhledem k exponenciálnímu růstu komunit ve skupinách je těžké orientovat se a najít zajímavé skupiny. Díky aktualizaci mohou uživatelé vyhledat jméno kontaktu a zobrazit jeho společné skupiny, což je jednodušší než zapamatovat si název skupiny sdílené s přítelem.

Nové funkce budou zaváděny celosvětově během příštího týdne, takže bude potřeba trpělivosti, než se dostanou ke všem. WhatsApp naznačil další nástroje pro zlepšení práce se skupinami pro správce i členy.

Očekává se, že WhatsApp vydá další aktualizaci zaměřenou na omezení spamu. Testuje se nová funkce umožňující ztlumit hovory od neznámých volajících, která je k dispozici v beta programu. Ztlumené hovory se zobrazí v seznamu hovorů, ale uživatelé nebudou obtěžováni neznámými volajícími, pokud si to nepřejí.