WhatsApp vám dovolí sdílet jakýkoliv typ souborů

Facebook vlastní WhatsApp, kde není moc rychlý na to, aby přidával nové funkce, na rozdíl od instagramu nebo Facebook Messengeru. Nicméně v aplikaci WhatsApp facebook testuje nové funkce, kterou uvítá spoustu uživatelů. V této chvíli je limit na soubory PDF, Word, Excel Ve chvíli, kdy bude funkce přístupná pro všechny, tak bude moci každý uživatel […]

WhatsApp aplikace

Facebook vlastní WhatsApp, kde není moc rychlý na to, aby přidával nové funkce, na rozdíl od instagramu nebo Facebook Messengeru. Nicméně v aplikaci WhatsApp facebook testuje nové funkce, kterou uvítá spoustu uživatelů.

V této chvíli je limit na soubory PDF, Word, Excel

Ve chvíli, kdy bude funkce přístupná pro všechny, tak bude moci každý uživatel odeslat jakýkoliv typ souboru ve svém kontaktním listu WhatsApp. V této chvíli jste limitováni jen na určitý typ souboru jako je PDF, Word, Excel.

Není docela jasné, proč takové omezení existuje, ale je dobrou zprávou, že bude odstraněno. V této chvíli je tato funkce v testování pár uživatelů a mezi jednotlivé uživatelé se dostane pomalu. Není docela jasné, kdy se tak stane.

Limit na velikost souborů

Dále je zapotřebí poznamenat, že na iOS jste limitování velikostí 128 MB a Androidu 100MB a přes WhatsApp Web 64 MB.

Omezení velikosti souborů na WhatsApp je z důvodu, aby se nezahltil server třeba 4K videií. Kdyby tak každý začal odesílat obrovské soubory několika GB, tak by se mohlo stát, že WhatsApp přestane fungovat.