WhatsApp vs Messenger

WhatsApp vs Messenger. Kdo je v tomto souboji vítěz? Pojďme se podívat, co jednotlivé aplikace nabízí a ač jsou od stejné společnosti, tak podobné jsou v pár věcech.

WhatsApp nebo Messenger? Co je tedy lepší? V obou případech jde o službu od stejné firmy Meta, avšak mezi sebou jsou rozdíly. U WhatsApp je potřeba mít telefonní číslo u Messengeru nikoliv, ale na druhou stranu musíte mít zase účet.

WhatsApp

Aplikace, která umožňuje komunikovat s kamarády a lidmi z vašeho kontaktního listu v mobilním telefonu, jen je potřeba, aby druhá strana měla WhatsApp taktéž nainstalován. Aplikace má také PC verzi aplikaci WhatsApp, takže můžete nezávisle komunikovat přes PC a nemusíte být neustále na mobilu. To platí i pro odesílání souborů. Přes PC funguje WhatsApp pouze na Windows 10 a výše a lze ho stáhnout zde.

+Výhody: Šifrované zprávy end-to-end, tedy nikde se neukládají a jsou pouze u vás v telefonu šifrované. Dále do nedávné doby neprocházely fotky, které posíláte přes aplikaci komprimací, ale již se to pomalu děje, ale ne v takové míře, jako na messengeru. Snadné video volání, skupinové volání s mnoha lidmi, jednoduché odesílání zpráv a zároveň aplikace nezabírá hodně RAM. Lepší optimalizace využití energie oproti Messengeru.

Nevýhody: Problémem je zájmena to, že někteří lidé WhatsApp nemají, nechtějí mít a dávají přednost jiným aplikacím, které „prý“ šifrují lépe, což si nemyslíme vzhledem k případům, kdy se FBI snažila prolomit zprávy WhatsApp a neměli šanci.

Aplikaci stáhnete níže

Messenger

Messenger původně fungoval i bez toho, aniž byste museli mít facebook, ale to se změnilo a nyní musíte mít profil i na facebooku. Oproti WhatsApp je tato aplikace rozsáhlejší a více lidí ji používá i vzhledem k tomu, že ne všichni mají radost, když je nějaká aplikace spojená s číslem. Nicméně u Messengeru zase „prodáváte“ své osobní údaje. Šifrování je zde horší a dostupnost této služby také někdy pokulhává.

+Výhody: dostupná více lidem, více lidí aplikaci má nainstalovanou. Taktéž lze použít video volání, hlasové zprávy, reagovat na zprávy emotikony, gify a dalšími.

-Nevýhody: Menší šifrování zpráv a nejde o end-to-end šifrování v pravém slova smyslu. Při posílání fotek dochází k obrovské komprimaci a tak i naprosté zkažení fotek (to platí i u nahrávání fotek na FB). Aplikace zabírá hodně RAM a bere spoustu energie v telefonu i na pozadí.

Co je tedy lepší z těchto dvou aplikací?

Není jednoznačná odpověď. Je to podle toho, co hledáte. WhatsApp nemají někteří lidé a většina tedy komunikuje přes messenger.

Co bezpečnost?

Bezpečnější je WhatsApp oproti Messengeru a to už díky end-to-end šifrování

Od koho jsou aplikace WhatsApp a Messenger?

Prvotně WhatsApp vyvíjel kamarád od Mark Zuckerberg, ale posléze firmu prodal právě Marku Zuckerbergovi a odešel. WhatsApp i Messenger nyní spadá pod Metu.

Aplikaci stáhnete níže