WhatsApp začne automaticky přehrávat animované GIFy

WhatsApp bude automaticky přehrávat animované GIFy při prvním zobrazení. Tuto drobnou aktualizaci, která má velký dopad na zábavu při sdílení animovaných memů, lze najít v nové verzi aplikace WhatsApp beta pro Android.

Formát GIF je na internetu již velmi dlouho a i přes to, že se jedná o starší formát, zůstává stále populární a oblíbeným způsobem sdílení animovaných memů na sociálních sítích. Služba WhatsApp však do nedávna vyžadovala, aby uživatel klepl na GIF, aby se animace zobrazila.

Ale to se nyní mění! Nová verze aplikace WhatsApp beta 2.23.10.2 pro Android bude umožňovat automatické přehrávání animovaných GIFů při prvním zobrazení. I když se jedná o drobnou aktualizaci, bude mít velký dopad na zábavu při sdílení animovaných memů.

Pokud máte přístup k programu WhatsApp TestFlight, můžete již být schopni vidět novou funkci, ale bude postupně povolována dalším uživatelům a nakonec bude rozšířena mezi všechny uživatele.

Co je formát GIF?

Formát GIF (Graphics Interchange Format) je jedním z nejstarších formátů pro zobrazování animovaných obrázků na internetu.

Kdy byl formát GIF poprvé uvolněn?

Formát GIF byl poprvé uvolněn v červnu 1987.

Jak bude nová funkce ovlivňovat zobrazení animovaných GIFů na WhatsApp?

Nová funkce bude umožňovat automatické přehrávání animovaných GIFů při prvním zobrazení, ale pouze jednou.