Vypnout reklamy

WhatsApp zavádí novou funkci pro posílání fotografií ve vysokém rozlišení

WhatsApp přichází s novou funkcí pro posílání fotografií ve vysokém rozlišení (HD). Uživatelé budou mít možnost posílat obrázky bez silné komprese. Funkce je momentálně ve fázi testování mezi beta testery na systémech iOS a Android. Čtěte více!

WhatsApp přichází s novou funkcí, která potěší všechny uživatele, kteří chtějí sdílet fotografie ve vysokém rozlišení (HD). Tato funkce je momentálně ve fázi testování mezi malou skupinou beta testerů a bude dostupná pro systémy iOS a Android. I když se fotografie budou stále lehce komprimovat, uživatelé budou mít možnost posílat obrázky bez silné komprese.

Podle informací zdroje WABetaInfo je nová funkce dostupná v nejnovější beta verzi aplikace WhatsApp pro Android (v2.23.12.13) a iOS (v23.11.0.76). Avšak tato funkce nebude výchozím nastavením a bude ji třeba vybrat při odesílání obrázku, pokud si přejete zachovat lehčí kompresi.

Aktuálně WhatsApp nabízí možnosti odesílání fotografií v režimech „auto“, „nejlepší kvalita“ a „šetřič dat“, avšak tyto volby neumožňují žádnou kompresi. Nová funkce umožní uživatelům vybrat si, zda chtějí poslat obrázek s lehčí kompresí nebo ve vysoké kvalitě.

Pro odeslání fotografie ve vyšší kvalitě stačí vybrat obrázek a klepnout na novou ikonu HD, která se objeví v horní části obrazovky. Tato možnost se však zobrazí pouze tehdy, pokud se snažíte odeslat obrázek s vyšším rozlišením. Bohužel, tato funkce zatím neplatí pro videa, což je škoda, protože WhatsApp se často používá pro sdílení videí mezi platformami. Existuje však možnost, jak to obejít, a to tím, že video přiložíte jako dokument.

Momentálně není známo, kdy bude tato funkce dostupná pro širokou veřejnost, protože je teprve ve fázi beta testování. Nicméně nová možnost posílání HD fotografií a lehce komprimovaných obrázků představuje významné vylepšení pro sdílení médií prostřednictvím WhatsApp a umožní uživatelům posílat fotografie a videa ve vyšší kvalitě bez obav z velikosti souboru nebo komprese.

Jak mohu použít novou funkci pro odesílání fotografií ve vysokém rozlišení v WhatsApp?

Vyberte fotografií a klepněte na novou ikonu HD, která se zobrazí v horní části obrazovky.

Bude nová funkce dostupná i pro videa?

Bohužel, tato funkce zatím neplatí pro videa.

Kdy bude nová funkce k dispozici pro všechny uživatele?

Datum širokého uvedení této funkce není známo, protože je momentálně ve fázi beta testování.