Vypnout reklamy

Xiaomi Civi oficiálně

Xiaomi tento rok změnilo schéma pojmenování svých telefonu. V prvé řadě odstranili z telefonu „Mi“ a nyní předělali řadu CC. Nyní se tedy nazývá tato řada Xiaomi Civi, což má být telefon střední třídy.

Nicméně tato verze telefonu není až tak zajímavá co se týče kamery, když se podíváme na telefon Mi CC9 Pro, tak tady nyní nemáme žádný 100+ MPx fotoaparát nebo 5x telekameru.

Čip

Telefon je však poháněn čipem Snapdragon 778G, což je jeden ze zajímavých čipů, který byl nedávno uveden na trh a je vyroben na TSMC 6nm výrobním procesu jako alternativa k 780G (Samsung 5 nm) a zároveň čtyři velké Cortex-A78 jádra s Adreno 642L GPU a X53 5G modemem (3.3 Gbps, Wi-Fi 6E a 3.6 Gbps). Dále čip má devět vrstev grafenu, aby se dobře chladil. Adreno zároveň podporuje funkci variabilního stínování, která dokáže zlepšit výkon s minimální ztrátou kvality obrazu.

GPU

642L GPU je dostatečně silný pro hry na 90 fps jako je třeba Honor of Kings. Zobrazení displeje je 120 Hz a velikost je 6.55 palců. Podporuje HDR10+ s rozlišením 1080p+. Svítivost displeje je 950 nitů.

Fotografie

Co se týče kamer, tak je tady základní kamera se 64MPx senzorem bez optického stabilizátoru a další senzor je širokoúhlý s 8MPx a nechybí ani makro

Baterie a nabíjení

Telefon má 4500mAh baterií a Xiaomi říká, že vydrží být v provozu celých 24 hodin. Může být plně nabitá za 45 minut díky 55W výkonné nabíječce.

Telefon má stereo reproduktory Dolby Atmos s Hi-Res audio certifikací a s USB-C pro sluchátka nebo nabíjení, záleží co potřebujete.

Telefon má hloubku 7mm, takže je celkem tenký a váží 166 gramů.