Vypnout reklamy

Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro a Redmi K30 Pro obdrželo aktualizaci GPU

Vydáno dne: 15.5.2020

Xiaomi má možnost aktualizovat GPU jednotku na svém telefonu skrz aplikaci, která je k dispozici pouze v Čínském obchodě Xiaomi..

Qualcomm oznámil zajímavou funkci, která je k dispozici na čipech Snapdragon 865 a 765. Jedná se o schopnost aktualizovat drivery GPU jednotky skrz aplikaci namísto čekání na firmware.

Tři Xiaomi telefony poprvé tuto funkci vyzkoušely. Jedná se o Xiaomi Mi 10 5G, Mi 10 Pro 5G a Redmi K30 Pro. Všechny tyto telefony jsou poháněny čipem Snapdragon 865 a nyní mají k dispozici GPU drivery. Bohužel tato aplikace pro aktualizaci je v této chvíli k dispozici v Čínském obchodě Xiaomi a nikde jinde.

Xiaomi
Xiaomi

Je to docela podobné, jako na PC, když aktualizujete ovladače své grafické karty. Není tedy potřeba mít zcela nový Windows, aby se vám ovladače aktualizovaly, ale stačí jen, aby se vydaly ovladače na GPU jednotku a je to hotové.

Aplikace se nazývá GPU Driver Updater a není slovo o tom, že by se měla někdy v budoucnu objevit na Google Play Store, což je škoda. Podpora těchto ovladačů ze strany výrobce je dva roky.

Zdroj

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)
Tágy: