Xiaomi Mi 11 pravděpodobně snižuje výkon, když je pod dlouhým tlakem

Xiaomi Mi 11 disponuje snižováním výkonu v případě, kdy je procesor delší dobu pod tlakem na výkon. Samsung měl toto také, ale odstranil to.

Výkon se u některých telefonu snižuje, pokud je čip v telefonu delší dobu využíván a telefon se začne přehřívat. Původně to u Xiaomi Mi 11 s Qualcomm procesorem nevypadalo, ale taktéž dochází k poklesu výkonu. Zjistil to nový typ Geekbench testu.

V testu se telefon projevil se 30% menším výkonem v testu jednojádro a o 16% ve vícejádrovém testu. Vypadá to, že jádro Cortex-X1 má docela problém v případě, kdy je neustále a dlouhodobě využíváno (dochází tak k zahřívání a obrovské využití baterie).

Mi 11 dorazila na trh minulý rok v lednu. Jde tedy už o více jak rok starý mobilní telefon. Není jisté, jestli tento pokles je zapříčiněn nějakou aktualizací nebo se jedná již od počátku.

Není teď jisté, jestli Mi 11 Pro, Ultra a Mi 11i/Mi 11x fungují stejně (taktéž disponují Snapdragon 888 čipem). Testy však ukazují u 11, 11i a 11 Ultra podobné výsledky, takže je to celkem možné. Rozdíl bude pravděpodobně v systému chlazení, takže jeden z těchto telefonu vydrží déle.

Galaxy S22 měl podobný problém, kdy se výkon snižoval a Samsung se za to hráčům omluvil a vydal aktualizací, která toto vypíná.