Vypnout reklamy

Xiaomi Mi 2021 s velkým fotoaparátem

Firma Xiaomi si nechala patentovat tři stylové modely se zaměřením zájmena na fotoaparát. Bude se jednat o řadu Mi Note 11 nebo Mi 11T? Už minulý rok se firmě podařilo dobře dostat na trh Evropy a to díky širokému výběru mobilních telefonu a jejich ceně. Dopomohla k tomu i omezená nabídka Huawei.

Patent na tento chytrý telefon s velkým fotoaparátem byl podán v březnu 2021 a dokumentace byla zveřejněna 11. června 2021. Jsou to tři telefony zaměřeny na zadní fotoaparát.

První z modelů je nejpokročilejší a inspiroval se u Galaxy S21. Fotoaparáty jsou umístěné vlevo a je poměrně velký, kdy zabírá polovinu krytu.

Objektivy tohoto fotoaparátu jsou umístěny svisle od sebe s úzkým protáhlým bleskem.

Druhý model je podobný Mi 11 i nebo Note 10 Pro. Ovalné místo pro fotoaparát obsahuje dva velké objektivy, kde mezi nimi je menší fotoaparát a snímač. Není však jasné, jestli fotoaparát bude mít periskopický zoom. Firma určitě využije fotoaparát se 108MPx.

Zadní strana tohoto telefonu bude navíc dvoutónová. Je docela možné, že tady bude i druhá obrazovka.

Třetí model má jednodušší design a je to pravděpodobně varianta Lite. Fotoaaprát se skládá z jedné velké kamery a menších. Pod tím vším je blesk.

Nyní víme jen to, že se nástupce řady Mi očekává již brzy. Třeba u takového Mi Note 11 by mohlo dojít k představení již na začátkem léta. U Mi 11T se pak očekává někdy v září 2021.

Zdroj