Vypnout reklamy

Xiaomi Mi 9 před oznámením. Další odhalení.

Xiaomi Mi 9 Always on Web

Xiaomi má dnes představit vlajkový telefon Xiaomi Mi 9, ale jelikož není čas a je potřeba dávkovat informace postupně, tak ještě před představením se firma rozhodla zveřejnit klíčové specifikace a funkce.

Vysvětlení, co znamená 4xMIMO

Jedná se o zkratku pro multiple input a multiple output. Signál je silnější a kvalitnější, protože využívá více cest k jeho dosažení. Tato funkce je v čipu Snapdragon 855

Co je to duální GPS?

Telefon využívá dvou frekvencí k dosažení přesné polohy. Přesněji je to frekvence L1 (každý telefon na této frekvenci GPS funguje) a L5 (což je určená frekvence pro letectví, ale i pro civilní využití). V kombinaci se pak vytvoří mnohem přesnější poloha s odchylkou pár metrů.

Telefon Xiaomi Mi 9 bude disponovat dedikovaným tlačítkem Google Assistent, vylepšeným uživatelským rozhraním s tmavým módem a duálním GPS systémem pro ještě přesnější určení polohy.

Vylepšený NFC čip, duální GPS

K dispozici je i nový NFC čip, vylepšená bezdrátová komunikace a právě duální frekvence GPS s použitím L1 a L5 (pásmo, které využívá i letectví. Samozřejmě je určeno i pro civilní využití) frekvence, což pro uživatelé to má přínos přesnější určení polohy. Xiaomi u Mi 8 odstranil infračervený senzor, ale teď ho vrací zpět, abyste mohli ovládat ostatní zařízení typu Mi Smart.

UI s tmavým módem

Uživatelské rozhraní je taktéž mnohem lepší. Bude zde dynamická tapeta na mobil, která mění barvy a stíny během dne. Tedy v poledne bude obraz velmi světlý a večer zase tmavý. Máte možnost si více upravovat always-on displej a hlavně je tady tmavý mód, který dokáže snížit využití energie o 83%.

Tlačítko Google Asistenta na straně je velmi dobře sladěné. Následuje tak firma trend Samsungu, LG, Vivo. Jelikož je v Číně Google zakázán, tak je v Číně k dispozici AI od Xiao AI. Což je vlastně vlastní asistent Xiaomi. Společnost taktéž přináší chytrou anténu a je zde podpora 4×4 MIMO – multiple input multiple output (možnost přenášet více dat, vyšší a lepší signál).

Zdroj