Vypnout reklamy

Xiaomi Mi Band 2 Fitness vs Sports Smartband

Xiaomi Mi Bands 2

K dispozici máme recenzi těchto dvou náramku. Oba jsou fitness, ale jeden z nich disponuje chytrými funkcemi. Chytré funkce si však můžete dát také do náramku Xiaomi Mi Band 2 za pomocí aplikace. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé hodinky podrobněji.

Xiaomi Mi Band 2

Tyto fitness hodinky vydrží opravdu dlouho. Zkoušeli jsme je a vydrželi něco přes 1 týden bez nabíjení. S hodinkami se normálně můžete sprchovat, ale jedinou nevýhodou je asi to, když na to kape teplá voda, tak se funkce na hodinkách přepínají, ale není to nějak velká chyba.

https://www.youtube.com/watch?v=59NYsVoiTMw&ab_channel=Xiaomi

Funkce hodinek

Nicméně hodinky mají k dispozici čas, následně je tady počet kroků nebo vzdálenost kterou jste ušli. Nejedná se však o úplně přesný výsledek, ale pokud nelpíte na tom, že musí být počet kroků naprosto přesný a stačí vám tyto statistiky „jestli se vůbec hýbete a jak moc“, tak věřte že za cenu okolo 800,- Kč budete spokojeni.

Xiaomi Mi Band 2 jsme mohli vyzkoušet, vyzkoušeli jsme i propojení aplikace Sleep As Android, kde byl zakoupen modul pro snímání spánku. Snímaní bylo přesné a pokud použijete funkci zbudit ve chvíli, kdy nejste v hlubokém spánku, ale jen v tom lehkém, tak věřte, že se vám bude probouzet mnohem snadněji.

Propojení je jednoduché. Stačí zapnout bluetooth ve svém mobilu a následně najít hodinky. Poté spusťte třeba aplikaci Mi Band Tools.

Za pár korun tak získáte chytré hodinky, kde si nastavíte své notifikace, třeba zprávy, volání nebo emaily.

Hodinky Xiaomi Mi Band 2 si můžete koupit zde

Sports Smartband

Abychom mohli vše porovnat, tak máme k dispozici druhé hodinky, které disponují chytrými funkcemi. Krom toho, že také dokáži měřit, kolik kroků jste ušli a jak daleko, či kolik kilo kalorií jste spálili, tak je tady k dispozici i hodiny s tím, že vám dokážou ukazovat počasí nebo zobrazovat plnohodnotně, kdo vám píše a co.

Sports Smart Bend

Sports Smart Bend

Problémy

Nicméně problém je ten, že se nám někdy stalo, že při špatném otočení zápěstí se nám hodinky zapnuly a začaly se přepínat funkce. Problémem bylo i samotné připojení k bluetooth, kdy jsme hodinky nemohli ani najít. Nicméně, pokud si vybíráte mezi Sports SmartBand a právě výše zmíněné fitness hodinky, tak doporučujeme hodinky fitness viz. Výše a to už z důvodu praktičnosti a možnosti si vyměňovat řemínek, jak budete chtít.

Zakoupit si tyto hodinky můžete zde