Vypnout reklamy

Xiaomi Mi Mix 2s oficiálně! Snapdragon 845 a duální kamera

Xiaomi Mi Mix 2s

Konečně po dlouhých dohadech, spekulacích a nepravdivých informací tady máme oficiální představení nového telefonu Xiaomi Mi Mix 2S. Telefon, který nastartoval éru bez rámečkových telefonu.

Xiaomi mi 2s

Xiaomi mi 2s

Když se podíváme na telefon, tak jde vidět, že displej pokrývá většinu telefonu. Jedná se o milimetrový rámeček a kovový rámeček s keramickým tělem vypadají na telefonu naprosto úžasně, čistě a elegantně.

Specifikace

Displej má velikost 5,99 palců s poměrem stran 18:9 FullHD+, 2.5D zahnuté sklíčko a v dolní části telefonu vidíme malou selfie kameru, která zvládá rozlišení 5MPx se clonou f/2.0.

Největším vylepšením oproti Mix 2 je právě dvojice fotoaparátu na zadní straně s rozlišením 12MPx. Jsou umístěné v levém horním rohu.

Jeden z fotoaparátu je regulérní se clonou f/1.8 (Sony IMX363) a druhý je právě na zoom, tedy se clonou f/2.4 – Samsung S5K3M3 modul. Následně se obraz softwarově zpracuje z obou těchto senzorů a vyjde výsledná fotografie. Dual Pixel technologie slibuje přesné a rychlé automatické ostření. Dále nechybí redukce šumu.

Mi Mix 2S

Mi Mix 2S

Další velkou změnou oproti Mi Mix 2 je čip Snapdragon 845, což je ten nejrychlejší čip od Qualcomm, který se dá v této chvíli sehnat. Oproti Snapdragon 835 nabízí čip lepší efektivitu využití baterie.

Software v Mi Mix běží na Android 8.0 a MIUI 9.5. Xiaomi vyměnilo Google Asistenta za svého vlastního a to je XiaoAI, ale je tady šance, že pouze pro Čínské uživatelé.

Qi nabíječka s keramickým telefonem a nikoliv sklem.

Mi Mix 2 přijde s Qi bezdrátovou nabíječnou – první na světě s keramickým zařízením. Nicméně stále nenabídnou lepší ochranu proti vodě a není zde ani 3.5mm jack port.

Telefon dále nabídne 3400 mAh baterií, Quick Charge 3, dual SIM, Bluetooth 5.0, NFC, Wi-Fi 802.11ac a nový X20 LTE modem, USB – Typ C.

Dual Pixel kamera

Dual Pixel kamera

Mi Mix 2S nabídne tři varianty paměti: 6GB RAM + 64GB, 6GB RAM + 128GB, 8GB RAM + 256GB. K dispozici nebude slot na SD kartu.

Xiaomi Mi Mix 2S začne na částce 530$. Prodej začne v dubnu.