Vypnout reklamy

Xiaomi Mi Mix Alpha oficiálně

Xiaomi Mi Mix Alpha

Xiaomi si vždy nechává spoustu zajímavých technologií na své vlajkové telefony řady Mix. Právě nový Mix Alpha není nic hrozného a je to celkem revoluční telefon. Telefon je jeden velký displej se 108MPx senzorem a nejnovějším čipem Qualcomm.

Cena takového telefonu se však pohybuje na hranici 2800$, což je už opravdu hodně, ale jedná se spíše o to, že Xiaomi chtělo ukázat, co doopravdy dokáže.

Specifikace telefonu

Telefon je opravdu nádherný a disponuje čipem Snapdragon 855 Plus, 12GB RAM a 512GB interním úložištěm. Dále má k dispozici 4050mAh baterií s možností nabíjení o výkonu 40W. Nejzajímavější je však displej, který je po celém telefonu.

Xiaomi říká, že díky tomuto designu dosáhlo 180% pokrytí těla telefonu a zároveň je displej vyšší než Mate X skládaný telefon.

Zvuk se šíří displejem

Displej je tenký a má pouhých 2.15mm. Kamerové uspořádání na přední i zadní straně je kryto sklíčkem. Boční strany jsou dotykové a citlivé na tlak, takže už žádné tlačítka. Není zde žádný reproduktor a jiné díry. Senzor nahýbání je ultrasonic, audio je dostupné díky nové technologií displeje.

Displej má také svůj chytrý algoritmus, který detekuje klíčové okamžiky jako je třeba volání, připojení ke svému Mi Home nebo dokáže rozeznat situace, kdy potřebujete zjistit, kdy vám letí letadlo.

Xiaomi Mi Mix Alpha AI displej
Xiaomi Mi Mix Alpha AI displej

Fotoaparát

Xiaomi Mi Mix Alpha a fotografie
Xiaomi Mi Mix Alpha a fotografie

Pro selfie fotky lze využít zadní část telefonu, protože díky displeji již nevíte, kde je přední či zadní strana.

Hlavní fotoaparát disponuje Tetracell technologií, což znamená, že na jeden pixel připadá 27MPx. Širokoúhlý senzor má 20MPx rozlišení při zorném úhlu 117 a třetí senzor je teleskopický s 12MPx.

Mysleli byste si, že zařízení je velice křehké, ale není tomu tak. Zadní část je chráněna keramikou a saphirovým sklem.