Xiaomi plánuje vstup na trh v USA v roce 2019

Xiaomi Redmi 6

Xiaomi se chce dostat na americký trh a to již příští rok. Takto to stojí v prohlášení, které vydal více prezident Wang Xiang, který hovořil s Reuters ohledně plánech na rok 2019. Podle něho je americký trh velmi atraktivní a již začínají vyrábět zařízení, které budou kompatibilní se síti v Americe.

Nicméně v Americe si chrání svůj trh a třeba společnosti Huawei hází klacky pod nohy s informacemi, že se jedná o špionážní zařízení, a proto si nemají tyto telefony lidé kupovat a dále Čínská společnost ZTE, která měla zákaz používání Amerických technologií. Nicméně veškeré zákazy byly odvolány, ale opět mohou přijít v platnost, takže stejný způsob, jako u Huawei.

Partnerství s Qualcomm i Google na vysoké úrovni

Xiaomi však zůstává pozitivní. Xiaomi má velmi dobré vztahy mezi Qualcomm a Google, které sídlí právě v Americe. To je také část důvodu, proč byl vlastně Xiang povolán do velení Qualcomm v Číně ještě předtím, než se připojil k Xiaomi.

Xiaomi se tyto vstupy na nové trhy daří a většinou přebírá velkou část konkurence, protože mají velmi nízké ceny a z pohledu cena / výkon jsou jejich telefony velmi příznivé. Právě největší překvapením bylo Xiaomi na trhu v Indií, kde již předčil společnost Samsung. Důvodem je nízká cena a Samsung se nedokáže cenově společnosti vyrovnat.

zdroj: gsmarena.com