Xiaomi pracuje na vlastním Face ID pro Mi 7

U Mi 7 je samozřejmý výřez, ale tento výřez se docela velmi podobá tomu, co má Apple a využívá ho hlavně právě Face ID. Je to vlastně něco podobného jako modul Kinect u Xboxu (už není, protože Kinect podpora skončila ze strany Microsoftu). Apple Face ID využívá projektor a infračervenou kameru k tomu, aby za […]

Xiaomi Mi 7

U Mi 7 je samozřejmý výřez, ale tento výřez se docela velmi podobá tomu, co má Apple a využívá ho hlavně právě Face ID. Je to vlastně něco podobného jako modul Kinect u Xboxu (už není, protože Kinect podpora skončila ze strany Microsoftu).

Apple Face ID využívá projektor a infračervenou kameru k tomu, aby za pomocí vaší tváře odemkl telefon. Na obrázku níže můžeme vidět implementaci této funkce u Xiaomi a technologie uvedené níže pravděpodobně dokážou nabídnout stejnou úroveň bezpečnosti.

Xiaomi

Xiaomi

Apple

Apple

Téměř všechny androidy mají skenování tváře o co se stará přední fotoaparát a řešení v systému Androidu. Proto je výřez u těchto telefonu menší, jelikož je zde pouze senzor vzdálenosti, senzor světla a sluchátko.

Xiaomi informovalo, že implementuje své vlastní Face ID v Mi 7. Podle všeho Mi 7 bude představen 23. května