Xiaomi velmi tvrdě pracuje s TSMC na vlastním čipu Surge S2

Asi před rokem firma Xiaomi oznámila, že vyrobila vlastní čip Surge S1. Tentokrát se bude jednat o další čip této společnosti. Má to své výhody a to je hlavně optimalizace daného čipu na svůj telefon. Postupuje tak jako Samsung a Huawei. Nicméně Xiaomi již teď hromadí spoustu objednávek u Taiwanských výrobců v IT a to včetně Foxconn Electronics, Inventec, […]

Surge S2

Asi před rokem firma Xiaomi oznámila, že vyrobila vlastní čip Surge S1. Tentokrát se bude jednat o další čip této společnosti. Má to své výhody a to je hlavně optimalizace daného čipu na svůj telefon. Postupuje tak jako Samsung a Huawei.

Surge S1

Surge S1

Nicméně Xiaomi již teď hromadí spoustu objednávek u Taiwanských výrobců v IT a to včetně Foxconn Electronics, Inventec, Largan Precision a Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC).

Výrobní proces 16nm

Tento čip má být na procesu TSMC 16nm a k dispozici bude s osmijádrovém procesorem. 4x Cortex-A73 (větší jádro) běžící na 2.2GHz a 4x Cortex-A53 (ekonomické jádra) běžící na 1.8GHz. K dispozici bude GPU Mali G71MP8 a podpora UFS 2.1 s LPDDR4.

Nevypadá to však na čip do vlajkových telefonu, ale výkonnostně by se měl čip blížit Kirin 960.

Starší test Surge S1

Starší test Surge S1

Šěf společnosti Xiaomi Lin Bin nedávno vyzval společnost Largan Precision k tomu, aby zajistila více výrobních kapacit pro víceúčelové moduly, které se budou používat v zařízeních ve druhé polovině roku 2018.