Vypnout reklamy

Xiaomi představuje nabíječku Mi Air Charge

Vydáno dne: 29.1.2021

Xiaomi Mi Charge je nová technologie, díky které budeme moci nabíjet telefony bezdrátově ať už jste kdekoliv a to díky mm vln.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Xiaomi představuje Mi Air Charge technologií a jedná se tak o bezdrátovou nabíječku, která dokáže nabíjet hned několik zařízení najednou. Stačí telefon položit kolem nabíječky nebo s telefonem kolem ní pochodovat.

Společnost popisuje na svém blogu, jak tato technologie funguje. Právě vysílač je celkem velký a je tak velký, že dokáže pokrýt obývací pokoj od stolu až ke gauči. Nabíjí telefon výkonem 5W. Nepokryje tak celý byt, ale tedy pokud sedíte na gauči a máte nabíječku umístěnou vedle něho, tak se Vám telefon začne nabíjet.

Xiaomi vyvinulo izolovanou nabíječku s pěti anténami, které dokážou detekovat umístění chytrého telefonu. Fázové řízení se 144 anténami pak přenáší mm vlny přímo do telefonu prostřednictvím paprsku.

Tento druh nabíjení nemá nic společného se standardem Qi. Aby takový chytrý telefon mohl být tímto stylem nabíjen, tak musí být vybaven miniaturizovaným anténním polem. Chytrý telefon musí mít 14 antén pro převod signálu mm vlny, který se předělá na nabíjecí proud. Signál je tak převeden na elektrickou energií přes obvod usměrňovače.

Se současnou technologií dokáže nabíječka nabíjet chytré telefony Xiaomi při výkonu 5W a to v rádiusu několika metrů. Xiaomi říká, že ani fyzické objekty nesnižují nabíjecí výkon.

Xiaomi Mi Air Charge
Xiaomi Mi Air Charge

V této ochvíli může být Mi Air Charge kompatibilní s chytrými hodinkami, fitness náramky a další nositelnou elektronikou. Do budoucna se chystá, že technologie bude umístěna v reproduktorech, světlech a domácích chytrých spotřebičích a díky tomu se Vám telefon bude doma nabíjet neustále. Odpadnou tak nabíječky, které stejně velké firmy postupně odstraňují.

Přesné datum vydání tohoto Mi Air Charge systému není jisté. Určitě to bude drahá technologie v době nástupu, ale Xiaomi tak určuje směr nabíječek do budoucna.

Zdroj

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)

Populární příspěvky