Xiaomi Redmi 9T a Redmi Note 9T oficiálně

Xiaomi oficiálně představilo telefonu Redmi 9T a Note 9T, které se objeví v České republice ke konci tohoto měsíce.

Na trh se dostávají dva nové modely série Redmi a to Redmi Note 9T a Redmi 9T. Krále nižší a střední třídy mobilních telefonu jsou tady. Tyto telefony jsou vlastně prvními, které podporují 5G síť v řadě Redmi.

Redmi Note 9T

Telefony nabízejí jedinečný výkon a to díky MediaTek Dimensity 800U s podporou 5G modemu. Integrovaný modem je energeticky úsporný a zároveň čip má osmijádrový procesor.

V telefonu můžete použít dvě SIM. Zároveň aby byl signál opravdu stabilní, tak je tady technologie 4×4 MIMO a několik antén by mělo zaručit, aby bylo připojení rychlé a stabilní.

Fotoaparát

Fotoaparát je tady trojitý, kde hlavní senzor má 48MPx, 2MPx je hloubkový senzor a 2MPx makro senzor. Co chybí, je širokoúhlý senzor, což je trošku škoda.

V telefonu jsou pak módy jako je Night, Pro + RAW, HDR a portrétový mód. Selfie kamera má pak 13MPx.

Displej

Redmi Note 9T má 6.53 palcový FHD+ displej se zakřivením dílu na zadní straně Unibody 3D. Texturovaný polykarbonátový zadní díl pak pomáhá v držení telefonu a taktéž je odolný při pádu. Přední sklo je pak chráněné Corning Gorilla Glass 5.

Dále je tady certifikace TUV Rheinland Low Blue Light, takže se nemusíte bát, že byste si třeba k večeru namáhali oči. Na boční straně je pak snímač otisků prstů.

Dále má telefon 5000mAh baterií s nabíjením o výkonu 18W. Technologie nabíjení navíc zaručuje to, že za tři roky nedojde k významnému poklesu kapacity baterie.

Dostupnost

Telefon v ČR pořídíte ve 4GB + 64GB variantě za 6499,- Kč a 4GB + 128GB za 6999,-Kč a to v barvách černá a fialová ke konci ledna 2021.

Přečtěte si také u nás dostupný prospekt, kde je vše sepsáno.

Xiaomi Redmi 9T

Fotoaparát tohoto telefonu má 48MPx a je řízen umělou inteligencí. Jsou tady čtyři senzory 8MPx ultra-širokoúhlý, 2MPx makro senzor a 2MPx hloubkový senzor. Funkce filmového rámečku má dodat fotografiím filmový vzhled.

Čip

Čip Snapdragon 662 s 11nm výrobním procesem patří mezi úspornější a díky baterií 6000mAh by tato verze měla vydržet delší dobu bez nabíjení. V rámci uživatelského rozhraní je také funkce pro úsporu baterie a reverzní kabelové nabíjení umožňuje optimalizovat hospodaření s energií.

Telefon má taktéž 18W rychlé nabíjení.

Displej telefonu

Displej telefonu je pak 6.53 palcový s rozlišením FHD+ a ochrana je pouze Corning Gorilla Glass 3. Taktéž disponuje displej certifikací pro modré světlo tedy TUV Rheinland Low Blue Light.

Telefon jde do prodeje v šedé, modré, oranžové a zelené barvě.

Telefon nabízí možné rozšíření až na 512GB.

Dostupnost

V prodeji budou varianty 4GB + 64GB za 4499,- Kč a 4GB + 128GB za 4999,- Kč a to na konci ledna 2021.