Vypnout reklamy

Xiaomi s 3D fotoaparátem pro fotografie a videa

Fotoaparát u telefonu Xiaomi zvládne pořizovat 3D fotografie a videa. Obrovský fotoaparát je umístěn na zadní straně telefonu. Firma Xiaomi neustále přichází s inovacemi.

Výrobce Xiaomi se tak nezaměřuje pouze na displeje, ale věnuje pozornost i samotným fotoaparátům. Xiaomi byl také první výrobce, který do telefonu implementoval 108MPx fotoaparát a to u Mi Mix Alpha, kde je fotoaparát s vysokým rozlišením. Od té doby se používá v různých telefonech s vylepšením AI Super ZOOM.

Nyní firma dorazila s informací ohledně 3D kamery. Jedná se o patent, který je již zapsán u WIPO. Patent se objevil 5. února 2021. Je zajímavé, že se patent zveřejnil tak brzy, protože většinou tohle trvá asi šest měsíců.

Dokumentace

Dokumentace o patentu obsahuje celkem 7 obrázků. Telefon nemá na předním displeji žádnou díru a v polovině loňského roku firma zveřejnila fotoaparát třetí generace pod obrazovkou, takže to je důvod, proč výřez telefon nemá.

Nicméně mělo by se jednat o model střední třídy. Na bocích jsou k vidění ovládací tlačítka a na spodní straně je USB-C. Dále je zde umístěn reproduktor, mikrofon a 3.5mm audio jack na sluchátka.

Když se podíváme na fotografií, tak vidíme na zadní straně v každém rohu fotoaparát. Jedná se totiž o 3D fotoaparát. Tato myšlenka však není nová, již LG Optimus 3D v roce 2011 něco takového měl. Nicméně v dnešní době jsou mobilní kamery mnohem kvalitnější. Pokud se tato technologie dostane do telefonu Xiaomi a například do Xiaomi Redmi Note, tak to může být opravdu zajímavé.

Dokumentace patentu

Zdroj