Xiaomi telefony s Samsung AMOLED displejem

Samsung Display a LG Display jsou ve válce o zákazníky pro OLED displeje a Samsung si může započíst skóre na svou stranu, protože firma Xiaomi se rozhodla objednat 6 palcové AMOLED displeje. Kontrakt je sepsán na 1 milión displejů v prosinci a posléze 2.2 miliónů v lednu Toto oznámení přichází poté, co se společnost údajně pokoušela […]

XIaomi OLED

Samsung Display a LG Display jsou ve válce o zákazníky pro OLED displeje a Samsung si může započíst skóre na svou stranu, protože firma Xiaomi se rozhodla objednat 6 palcové AMOLED displeje. Kontrakt je sepsán na 1 milión displejů v prosinci a posléze 2.2 miliónů v lednu

Toto oznámení přichází poté, co se společnost údajně pokoušela získat od LG displej 5,5 palcové flexibilní OLED displeje, ale smlouva je zrušena, protože LG Display by toto nové displeje začala vyrábět o tři měsíce později, než se očekávalo.

Xiaomi již má takový displej u Mi Note 2 s rozlišením 1080p a očekává, že ho použije i v nové generaci (QHD rozlišení) pro nový NOTE.

Nicméně Samsung vyrábí přes 10 miliónů AMOLED (displej s aktivní matricí) displejů pro iPhone 8. Avšak v roce 2018 chce Apple přejít na OLED (organic light-emitting diode) displeje. Kdo je dodá, to se ještě neví.