Vypnout reklamy

Xiaomi vysvětluje způsob chlazení u Mi Mix Fold

Na Weibo se objevila informace, jak funguje chlazení u skládaného telefonu Mi Mix Fold. Xiaomi také řeklo, že zápasilo s chlazením u tohoto telefonu, protože chlazení se chová jinak, pokud je telefon rozevřen a zavřen. Dalším problémem bylo i to, že strana, kde je i čip telefonu, tak byla většinou teplejší než druhá strana a docházelo tak k přehřívání.

Xiaomi tak vyvinula systém na motýla, kde chlazení probíhá po obou stranách a teplo se i po obou stranách přenáší. Chladící prostor je tak větší, než na telefonech, které nejsou rozkládací. Mix Fold telefon využívá kombinaci chlazení tekutinou, termálním gelem a také využívá několika vrstvou grafitu. Právě přenos tepla mezi místem, kde se telefon skládá, tak je vyvinut tepelný tunel. Toho docílili právě s využitím ohebným grafitovým materiálem, který vydrží rozložení a složení na 200 000x.

Mi Mix Fold je již dostupný v Číně. Má čip Snapdragon 888, displej 6.52 palců a 5020mAh baterií s výkonem nabíjení 67W. Dále má 108Mpx hlavní kameru, 13Mpx širokoúhlou a 8MPx teleskopickou.