YouTube a Spotify nebudou poskytovat nativní aplikace pro Apple Vision Pro

Apple Vision Pro, nová brýle s rozšířenou realitou od společnosti Apple, budou mít omezenou nabídku aplikací tří populárních služeb. Jak informuje server Bloomberg, Netflix, YouTube a Spotify nemají v plánu vydat…

YouTube a Spotify nebudou poskytovat nativní aplikace pro Apple Vision Pro

Apple Vision Pro, nová brýle s rozšířenou realitou od společnosti Apple, budou mít omezenou nabídku aplikací tří populárních služeb. Jak informuje server Bloomberg, Netflix, YouTube a Spotify nemají v plánu vydat aplikace pro tento VR headset.

Ani jeden z těchto poskytovatelů nepřipravuje dedikovanou aplikaci pro operační systém VisionOS, který je součástí brýlí. Navíc ani stávající aplikace pro iPad nebudou kompatibilní se tímto zařízením. Uživatelé však stále budou moci přistupovat ke službám přes webový prohlížeč, ačkoli samozřejmě s odlišným uživatelským zážitkem.

Brýle Vision Pro jsou dostupné k předobjednání od dnešního dne a dodání je plánováno na 2. února. YouTube má již vlastní aplikaci pro headset Meta Quest,…

FAQ:
1. Proč Netflix, YouTube a Spotify nevydají aplikace pro Apple Vision Pro?
– Tyto společnosti se rozhodly nepodporovat nový VR headset od Applu a neplánují vytvořit aplikace pro jeho operační systém VisionOS.

2. Jak budou uživatelé moci přistupovat ke službám těchto společností na brýlích Vision Pro?
– I když nebudou k dispozici dedikované aplikace, uživatelé budou stále moci využívat služby přes webový prohlížeč, který je součástí headsetu.

3. Jsou aplikace těchto služeb dostupné na jiných VR headsetech?
– YouTube má již vlastní aplikaci pro headset Meta Quest, ale její kompatibilita s Apple Vision Pro není zaručena. Netflix a Spotify nevydaly žádné oficiální aplikace pro žádný VR headset.

Zdroj: https://www.gsmarena.com/youtube_and_spotify_will_not_offer_native_apps_for_apple_vision_pro-news-61285.php