Vypnout reklamy

YouTube mobile má nově možnost nastavit rozlišení videa

YouTube

Až do dnešního dne jste nemohli nastavit rozlišení videa na telefonu Android a iOS, což se nyní mění. Konečně tak máte u videa na mobilním telefonu možnost nastavit velikost videa.

Ve výchozím nastavení je tato možnost nastavena na automatickou a to podle výkonu zařízení a rychlosti vašeho internetu, ale někdy to není úplné přesné a proto v menu Quality nyní uvidíte čtyři možnosti.

Automatické, vysoká kvalita, spořič dat nebo pokročilé. V automatickém režimu vše funguje jako doteď a v režimu vysoké kvality zase spotřebujete více dat, ale máte lepší kvalitu videa. Většinou jste 720p získali v případě připojení přes Wi-Fi.

Co se týče spořiče dat, tak zde sice spotřebujete méně dat, ale máte pouze 480p rozlišení. Ale zase záleží na rychlosti internetu.

V pokročilém nastavení si nastavíte jaké rozlišení tedy chcete. Něco podobného, co tedy vídáme na internetu u youtube videa. Zvolíte si tak podle sebe, co chcete.

Změna zájmena slovní

Pro změnu rozlišení v pokročilém menu tak musíte udělat více kroků. YouTube pravděpodobně toto nastavení chtěl zjednodušit pro ty, kteří tomu nerozumí a nahradil tak jednotlivá rozlišení slovními a spojil to s automatickým měřením rychlosti internetu a přizpůsobení kvality videa.