YouTube Music přichází s aktualizací a přidává rádio, automatický mix, WearOS přehrávání

YouTube Music má již nyní spoustu zajímavých funkcí a nyní se přidává další znamenité funkce, které jako běžný uživatel využijete. Jde například o nový algoritmus pro přehrávání hudebních rádií a playlistu, který tvoří automatické mixy. Dále je tady funkce Family Shelf, což je funkce pro poslech rodinného alba.

Tým YouTube nyní informuje, že se soustředí na zlepšení algoritmu, který má zlepšit zařazení písniček do rádií a zlepšit automatické mixy playlistů. Jde tedy o zlepšení kódu, který vybírá písničky bližší k vašemu předchozímu výběru. To by mělo mít za následek více lajků na písničky a následně by se tak mohly propagovat takové písničky, které se líbí více lidem, ale jsou nyní upozaděny algoritmem.

Dále dochází ke změně, že pokud vyberete hudební klip z vyhledávání, tak nyní místo generování rádio stanic, tak přehrajete jen tu jednu. Samozřejmě si pak můžete sami zapnout automatické přehrávání podle toho, co následuje ve frontě.

Rodinné přehrávání

S funkcí Family Shelf zase získáte family mix, který se tvoří podle toho, jakou hudbu vaše rodina poslouchá. V záložce „For the Family“ tak uvidíte váš domácí feed a jako první bude rodiný mix, který si můžete přehrát.

Funkce náhodného přehrávání

Ti z vás, kteří mají aplikaci YouTube Music v hodinkách se systémem Wear OS, tak v aplikaci je nová možnost náhodného přehrávání, takže nemusíte písničky přehrávat pouze v pořadí.

Aplikace YouTube Music má nově také přidat hudbu do playlistu a to jak na Androidu, tak i iOS. Celkově tak aplikace doznala změn a je tady také sekce „nejnovější“.

YouTube Music
Price: Free