Vypnout reklamy

Zahnuté LCD displeje i u telefonu Samsung střední třídy

Vydáno dne: 28.12.2018

Co započalo jako klasický koncept v roce 2014, tak v této chvíli se stává standardem u vlajkových telefonu Samsung. Nicméně podle nového patentu mají být tyto typy displejů taktéž u telefonu středních tříd. Před rokem si firma o patent zažádala a před týdnem ho získala. Patent popisuje LCD technologií, kde je klasické sklíčko pod displejem […]

Co započalo jako klasický koncept v roce 2014, tak v této chvíli se stává standardem u vlajkových telefonu Samsung. Nicméně podle nového patentu mají být tyto typy displejů taktéž u telefonu středních tříd.

Před rokem si firma o patent zažádala a před týdnem ho získala. Patent popisuje LCD technologií, kde je klasické sklíčko pod displejem nahrazeno plastem. Prakticky to znamená, že se dá ohnout již během výroby. Dále displeji dává lepší dávku ochrany, protože se nedá jen tak zničit.

Zahnutý LCD displej u telefonu střední třídy

Díky této technologií lze displeje se zahnutými stranami použít i v telefonech střední třídy nebo skládaných telefonech.

Právě první zkouškou měl projít telefon Samsung Galaxy S10 Lite, ale vypadá to, že obdrží klasický rovný displej. V budoucnu by jsme se tomu však nedivili.

Před několika měsíci společnost Samsung naznačila, že chce snížit mezeru mezi vlajkovými telefony a střední třídou. Prakticky by to znamenalo, že vlajkové telefony bude společnost nabízet za nižší cenu. Pokud se společnosti podaří integrace těchto typů displejů i do střední třídy, tak to bude naprosto skvělé.

Zdroj

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš