Vypnout reklamy

Asus odhalil Zenfone 3 Zoom a Zenfone AR s 8 GB RAM, Tango a Daydream

Včera večer našeho času probíhala konference na CES 2017 Asusu, kde byly představeny dva nové telefony Zenfone AR a Zenfone 3 Zoom. Jenom
Představení telefonu Asus ZenFone Zoom

Včera večer našeho času probíhala konference na CES 2017 Asusu, kde byly představeny dva nové telefony Zenfone AR a Zenfone 3 Zoom. Jenom jeden z nich však podporuje technologií Tango od Google.

Tango, AR systém, ZenFone AR

Mobilní telefone ZenFone AR dokáže ukazovat hry nebo aplikace v reálném prostředí. Na této konferenci byla představena aplikace, která dokázala zobrazit reálnou osobu, kterou jste si mohli oblékat. Podle toho se do budoucna rozhodnete, jestli vám dané oblečení sedí nebo nikoliv.

Asus Zenfone AR

Asus Zenfone AR

Určitě víte, jaké to je nakupovat oblečení přes internet, kdy zjistite, že vám vlastně nesedí. Proto jsou internetové obchody s módou více náchylné na vrácení zboží a výměnu. Projektem Tango od Googlu by se to mohlo změnit. Zároveň se takový systém dá využít při návrhu pokojů (amatérským způsobem), kde ihned uvidíte rozdíl.

S novým telefonem se tak můžete pustit do virtuální reality (daydream) nebo rozšířené reality (tango).

Bohužel nemůžete kombinovat oboje. Daydream aplikace můžete využívat jen v případě Daydream VR zařízení a Tango jen v případě Tango módu.

Asus Zenfone AR specifikace

Zenfone AR bude mít 5.7 palcový QHD AMOLED displej poháněný Snapdragon 821 a 8GB RAM – první na světě. Hlavní fotoaparát má 23MPx s jednotkou Sony IMX318, Optický stabilizátor, elektronický stabilizátor, 4K video nahrávání. Díky požadavkům Google Tango je na zadní straně sledující kamera pohybu a rybí oko.

Telefón vyjde v druhém čtvrtletí tohoto roku. Někdy v dubnu, květnu nebo červnu. Do té doby se snad dozvíme konečnou cenu.

Mobilní telefon Zenfone 3 Zoom

Bude mít stále hlavní kameru s optickým zoomem. Nicméně tento rok přichází s řešením dvojí-kamery. Dokáže zamlžit pozadí za objektem, na který cílíte k focení.

Asus Zenfone Zoome

Asus Zenfone Zoome

Obě kamery mají 12 MPx a Sony IMX362 senzory. K dispozici je samozřejmě optická stabilizace a elektronická stabilizace se 4K video nahráváním. Podle informací dokáže zaostřit za 0.03 sekund a to i pohybující se objekt.

Telefón je 7.83mm tenký a váží 170gramů. Má 5.5 palcový displej s 1080p rozlišením a Gorilla Glass 5 sklíčkem. Nebude poháněn Snapdragon 835, jak jsme si mysleli, ale Snapdragon 625 a obrovskou 5000 mAh baterií. 

Telefon bude dostupný již v únoru tohoto roku, ale poběží pouze na Android 6.0, což je menší zklamání.

CES 2017 a ASUS