Zhubnul jsem 13 kilo za rok: Aplikace a nástroje, které mi pomohly

### Jak jsem zhubla bez dietních trendů: Technologie, která mi pomohla

Přestože jsem vedla aktivní životní styl, jednoho dne jsem se překvapeně zjistila, že jsem přibrala více než 20 liber (přibližně 9…

Zhubnul jsem 13 kilo za rok: Aplikace a nástroje, které mi pomohly

### Jak jsem zhubla bez dietních trendů: Technologie, která mi pomohla

Přestože jsem vedla aktivní životní styl, jednoho dne jsem se překvapeně zjistila, že jsem přibrala více než 20 liber (přibližně 9 kilogramů). Bylo to frustrující, protože jsem se vždy snažila udržovat ve formě. Rozhodla jsem se, že s tím musím něco udělat. Nechtěla jsem ale podlehnout módním dietám, které slibují rychlé výsledky, ale často vedou k jojo efektu nebo zdravotním problémům. Místo toho jsem se rozhodla využít technologii, která mi pomohla shodit těchto 20 liber a dokonce dalších 10 (a stále pokračuji).

#### Krokoměr a fitness náramky
Prvním krokem na mé cestě bylo pořízení kvalitního fitness náramku. Tento malý přístroj pro mě znamenal velkou změnu. Náramek sleduje nejen počet kroků, které denně udělám, ale také monitoruje můj srdeční tep a kvalitu spánku. Díky těmto informacím jsem měla jasný přehled o své denní aktivitě a mohla jsem si stanovit reálné cíle.

Například jsem si stanovila cíl ujít minimálně 10 000 kroků denně. Když jsem viděla, že jsem cíle nedosáhla, přidala jsem si do denního režimu procházky nebo kratší běhy. Postupně jsem zvyšovala intenzitu své fyzické aktivity, což pozitivně ovlivnilo můj metabolismus.

#### Aplikace na sledování stravy
Dalším důležitým nástrojem byla aplikace na sledování stravy. Nemusela jsem držet přísné diety, ale chtěla jsem mít přehled o tom, co jím a kolik kalorií přijímám. Aplikace mi pomohla identifikovat slabé stránky mého jídelníčku a zaměřit se na vyváženější stravu.

Když jsem například zjistila, že přijímám příliš mnoho cukrů, začala jsem hledat zdravější alternativy. Postupně jsem z jídelníčku vyřadila slazené nápoje a nahradila je vodou a bylinkovými čaji. Také jsem začala jíst více ovoce a zeleniny, což mi dodalo energii a potřebné vitamíny.

#### Chytrá váha
Chytrá váha byla dalším skvělým pomocníkem. Kromě běžného vážení mě informovala i o složení mého těla – tedy o podílu svalů, tuků a vody. Díky těmto detailním údajům jsem mohla lépe sledovat svůj pokrok a upravovat své cíle.

Když jsem viděla, že mi ubývá svalová hmota místo tuku, zaměřila jsem se více na silové tréninky. Chytrá váha mě motivovala k tomu, abych nejen zhubla, ale také zůstala zdravá a silná.

#### Online komunita
Velkou podporou pro mě byla také online komunita lidí s podobnými cíli. Na sociálních sítích a různých fórech jsem našla skupiny, kde jsme se vzájemně podporovali a sdíleli své pokroky. Motivace a rady od ostatních mi pomohly překonat těžké chvíle a udržet si pozitivní přístup.

#### Závěr
Za rok jsem díky těmto technologickým pomocníkům nejen shodila oněch 20 liber, ale dokonce dalších 10. Důležité je uvědomit si, že technologie mohou být skvělým nástrojem na cestě za zdravějším a štíhlejším tělem. Nejedná se o zázračná řešení, ale o efektivní pomocníky, kteří vám pomohou lépe porozumět vašemu tělu a dosáhnout vašich cílů.

Pokud i vy bojujete s nadváhou a nechcete se spoléhat na krátkodobé diety, zkuste využít moderní technologie. S trochou trpělivosti a důslednosti můžete dosáhnout skvělých výsledků stejně jako já.

Zdroj: https://www.androidcentral.com/wearables/tech-and-apps-i-used-to-lose-30-pounds