Zisk Samsungu ve třetím kvartálu zredukován o 33%!

Samsung Galaxy Note 7

Galaxy Note 7 je pro firmu Samsung naprostou noční můrou. Po výměně za nové telefony se problém objevuje znovu a telefony i nadále hoří. Samsung neví v čem je přesně problém, protože baterie byly vyměněné a problém je stále tady.

Samsung prosí uživatelé,  aby své telefony Galaxy Note 7 vypnuli

Je to tak. Samsung chce, aby uživatelé telefony vypnuli a následně poslali zpátky. Firma se rozhodla všem zákazníkům poslat nehořlavé krabice na kterých je napsáno, že nesmí být telefon dopravován letecky.

Spousta leteckých společností se bojí, že by mohl vybouchnout a to i přesto, že je vypnutý. Samsung tedy píše, že telefon má být přepravován po zemi.

Tohle je tedy pro Galaxy Note 7 konec. Jsou zde také informace, že Note značka naprosto skončí a to z důvodu, aby si ji lidé nespojovali s tímto problémem. Nový telefon tohoto typu se tedy bude jmenovat úplně jinak a pro Samsung to je takový nový začátek.

Masivní propad zisku

Samsung to bude bohužel bolet, protože propad je docela markantní. Až 33% operativního zisku šlo pryč. Výhledově to vypadá na propad o 41.8 miliard dolarů v tržbách.

Rok 2016 nebude pro Samsung vůbec dobrý, proto Samsung vyhlíží a snaží udělat vše dobře pro nový Galaxy S8 v roce 2017.