Vypnout reklamy

Zjednodušení 2FA pro uživatele Workspace

Dvojúrovňové ověřování (2FA) je nejčastěji doporučenou metodou aplikací k posílení bezpečnosti uživatelů a blokování neoprávněného přístupu. Nyní můžete nastavit 2FA pomocí ověřovacího kódu z SMS nebo pomocí autentizačních aplikací, jako je…

Zjednodušení 2FA pro uživatele Workspace

Dvojúrovňové ověřování (2FA) je nejčastěji doporučenou metodou aplikací k posílení bezpečnosti uživatelů a blokování neoprávněného přístupu. Nyní můžete nastavit 2FA pomocí ověřovacího kódu z SMS nebo pomocí autentizačních aplikací, jako je **Google Authenticator**. Zatímco jste tradičně potřebovali telefonní číslo k nastavení 2FA, nedávná aktualizace společnosti Google má za cíl toto změnit tím, že zruší požadavek na telefonní číslo a to zejména pro uživatele Workspace.

Dvojúrovňové ověření poskytuje další vrstvu bezpečnosti tím, že uživatele přinutí k zadání dvou různých faktorů pro přihlášení – obvykle něco, co **vědí** (heslo) a něco, co **má** (telefon, autentizační aplikace). Tím se minimalizuje riziko útoků typu phishing nebo krádeže hesel.

Pokud chcete nastavit 2FA pro svůj účet, jednoduše přejděte do bezpečnostních nastavení aplikace, kde budete mít možnost aktivovat tuto funkci a vybrat si preferovaný způsob ověření – SMS nebo autentizátorová aplikace. Pokud využíváte **Google Authenticator**, budete muset skenovat QR kód nebo zadat speciální kód pro propojení s vaším účtem.

Pro uživatele Workspace platí od nedávné aktualizace společnosti Google možnost nastavení 2FA bez nutnosti poskytnout telefonní číslo. Tato novinka je významným krokem směrem k bezpečnějšímu prostředí pro uživatele, a to bez zbytečných rizik spojených s potenciálním zneužitím telefonního čísla.

FAQ:
1. Jaký je účel dvojúrovňového ověření?
Dvojúrovňové ověření slouží k posílení bezpečnosti uživatelů tím, že vyžaduje zadání dvou různých faktorů pro přihlášení.

2. Jak mohu nastavit 2FA pro svůj účet?
Pro nastavení 2FA jednoduše přejděte do bezpečnostních nastavení aplikace a aktivujte tuto funkci vybráním preferované metody ověření.

3. Proč je novinka od Google o zrušení požadavku na telefonní číslo důležitá?
Novinka od Google o zrušení požadavku na telefonní číslo umožňuje uživatelům Workspace nastavit dvojúrovňové ověření bez nutnosti poskytnutí telefonního čísla, čímž se eliminují případné bezpečnostní rizika spojená s jeho zneužitím.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-rolls-out-simplified-2fa-configuration/