„Zmizelé fotografie původních majitelů se objevují na prodaných iPadech“

iPad majitel uvedl, že osoba, které prodal své zařízení, byla schopna prohlížet jeho fotky po aktualizaci na iPadOS 17.5. Tento incident poukazuje na závažné bezpečnostní problémy, které by mohly ohrozit soukromí…

"Zmizelé fotografie původních majitelů se objevují na prodaných iPadech"

iPad majitel uvedl, že osoba, které prodal své zařízení, byla schopna prohlížet jeho fotky po aktualizaci na iPadOS 17.5. Tento incident poukazuje na závažné bezpečnostní problémy, které by mohly ohrozit soukromí uživatelů.

Předání starého zařízení někomu jinému může být riskantní, zejména pokud na něm máte uložené osobní údaje, jako jsou fotografie, dokumenty nebo hesla. V tomto konkrétním případě došlo k chybě v aktualizaci iPadOS, která umožnila novému uživateli přístup k původním majitelovým fotkám.

Je důležité mít na paměti, že před prodejem nebo darováním zařízení je nutné provést důkladné smazání všech osobních dat a přihlašovacích údajů. Ideálním způsobem je obnovení továrních nastavení a vymazání veškerých souborů z paměti zařízení.

Pokud se vám podobný problém stal, doporučuje se obrátit se na zákaznickou podporu společnosti Apple nebo provést další bezpečnostní opatření. Dbáte tak na ochranu svého soukromí a minimalizujete rizika, která by mohla ohrozit vaše osobní údaje.

FAQ:
1. Jak mohu bezpečně smazat všechny data z iPadu před prodejem?
2. Jak chránit své soukromé informace a fotografie před neoprávněným přístupem?
3. Jak postupovat v případě, že nový uživatel získal přístup k mému osobnímu obsahu po aktualizaci zařízení?

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/Deleted-photos-of-former-owners-reappearing-on-sold-iPads-and-probably-iPhones_id158441