Zpráva o pokroku emulátoru Yuzu prosinec 2023: Přehled výsledků

Yuzu Emulator zveřejnil svou nejnovější zprávu o pokroku za prosinec 2023! Pokud jste pouze okrajově sledovali vývoj tohoto multi-platformního emulátoru pro konzoli Nintendo Switch, nemusíte se obávat! Sestavili jsme přehled všech…

Zpráva o pokroku emulátoru Yuzu prosinec 2023: Přehled výsledků

Yuzu Emulator zveřejnil svou nejnovější zprávu o pokroku za prosinec 2023! Pokud jste pouze okrajově sledovali vývoj tohoto multi-platformního emulátoru pro konzoli Nintendo Switch, nemusíte se obávat! Sestavili jsme přehled všech nejzajímavějších vývojových událostí ve zprávě o pokroku emulátoru Yuzu.

Vývojáři Yuzu se pilně zabývali problémy s grafikou a nepříjemnostmi ovladačů. Nyní je doporučeno aktualizovat na nejnovější ovladače, což přináší úlevu těm, kteří se setkali s pády aplikace.

Tým Yuzu rychle vyřešil problémy související se swizzlem a úpravami původu okna, což vyřešilo problém se zkrácením obrazovky v režimu handheld. Navíc se ve zprávě vrátila hra Super Mario 3D All-Stars, kdy tým optimalizoval výkon úvodního videa na ne-NVIDIA a ne-Mesa ovladačích, čímž zajistil plynulejší herní zážitek.

Renderovač Vulkan v Yuzu čelil omezením prezentace, která ovlivňovala výkon na zařízeních s Androidem. Tým nalezl řešení optimalizací asynchronní prezentace, což zlepšilo stabilitu a snížilo prodlevu při zadávání vstupu. Kromě toho byly implementovány opravy pro hry jako Portal, Red Dead Redemption a další, zajistily kompatibilitu s různými ovladači a grafickými kartami.

V oblasti Androidu se objevují různé vylepšení. Byte zvýšil výkon adresováním pomalého video dekódování ve hrách jako Super Mario Odyssey pomocí úprav kódu DMA. Navíc umožňuje workaround uživatelům s GPU řady Adreno 610 plynule provozovat ovladače Turnip. T895 přinesl revoluční novinku – Hráčské vlastnosti – která uživatelům umožňuje efektivně spravovat nastavení jednotlivých her.

Tato funkce zahrnuje podrobné informace, konfigurace pro jednotlivé hry, výběr ovladačů, správu doplňků, operace se soubory ukládaných dat a další. Integrace zvukového backendu Oboe zabrání přerušení zvuku při změnách výstupu, což obohacuje uživatelský zážitek. Trvalé snažení o dosažení rovnosti funkcí s desktopovou verzí je zřejmé v těchto specifických vývojových událostech pro Android.

German77 představil projekt Leviathan, přepsání kódu HID pro zlepšení přesnosti emulace vstupu. První pokrok zahrnuje emulaci AppletResource a přípravy na podporu multiprocesů. HurricanePootis přidal opravu pro uživatele Linuxu, která překonává problémy s povolením hardwaru a zajišťuje bezproblémový přístup k ovladačům Joy-Con a Pro Controller.

Různé jádrové změny se zabývaly neočekávaným chováním u správy uživatelských profilů, vylepšeními souborového systé

Zdroj: https://www.droidgamers.com/news/yuzu-emulator-progress-report/