Vypnout reklamy

USA oficiálně zakázalo používat telefony ZTE a Huawei

Vydáno dne: 14.8.2018

Prezident Spojených států právě podepsal zákon, který nedovoluje žádnému úředníkovi používat telefon ZTE nebo Huawei. Zákaz zahrnuje všechna zařízení, které sbírají uživatelská data, což je Huawei i ZTE.  Pozn. redakce – Facebook sbírá taktéž data (US společnost) o všech lidí na světě, kteří FB používají. Google sbírá vaši polohu i přesto, že tuto možnost vypnete. […]

Prezident Spojených států právě podepsal zákon, který nedovoluje žádnému úředníkovi používat telefon ZTE nebo Huawei. Zákaz zahrnuje všechna zařízení, které sbírají uživatelská data, což je Huawei i ZTE. 

Pozn. redakceFacebook sbírá taktéž data (US společnost) o všech lidí na světě, kteří FB používají. Google sbírá vaši polohu i přesto, že tuto možnost vypnete. Nicméně Google to podle všeho sbírá pro zlepšení uživatelského zážitku. Apple 100% taktéž sbírá data o svých uživateli.

Dokument říká, že zaměstnanci, agentury a dodavatelé se musí zbavit těchto zařízení a nahradit je. Osobně si nemyslíme, že jde o telefony, ale celkově jde o Čínu. Avšak Apple má továrny v Číně, kde své telefony vyrábí důvodem je samozřejmě nízká cena výroby.

Firma ZTE mohla v USA začít prodávat poté co zaplatila obrovskou pokutu a zároveň vyměnila představenstvo. Nicméně teď už sice může používat US technologií, ale na druhou stranu nesmí ZTE používat nikdo z dodavatelů a dalších úředníku v USA. Celkově to na obě firmy ZTE i Huawei hází špatné světlo, takže i u samotných lidí v USA. Kdo ví, jak celý tento boj s různými Cly, urážkami ze strany USA dopadne.

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Tágy: