Vypnout reklamy

4 důvody, proč streamovací služba Google Stadia změní herní průmysl

Herní platforma Stadia

Nová herní streamovací služba od Google je určena hlavně pro hráče her. Je jedno, jestli se jedná o konzolové nebo PC hry, protože obojí se tím pádem budou dát hrát na mobilním telefonu.

Výhodou je možnost hrát svou oblíbenou hru odkudkoliv na světě. Nemusíte ani mít svůj PC či mobilní telefon nebo konzoli. Stačí se do služby přihlásit a vše budete mít na jedné hromádce.

Platforma Stadia bude k dispozici na jakémkoliv chytrém zařízení. Hru si zahrajete v autobusu, v hotelovém pokoji na televizi nebo dokonce i v letadle (avšak za předpokladu internetu).

Žádné dlouhé načítání nebo obrovské záplaty

Doom Eternal
Doom Eternal

Výhodou streamovaných her je právě relativně jednoduché spuštění. Nemusíte se starat o aktualizace, takže vás třeba nepřekvapí aktualizace, která se před spuštěním musí stáhnout. Určitě to znáte. Těšíte se na danou hru, ale než se spustí, tak se musí nejprve stáhnout obrovský balíček.

S platformou Google Stadia stačí mít internetové připojení s rychlostí 25MB a užívat si tak hry i ve 4K rozlišení při 60FPS.

Navíc stream má výkonné PC a to 2x silnější, než je Xbox One X.

Jeden ovladač

Ovladač pro platformu Stadia
Ovladač pro platformu Stadia

Jeden ovladač pro všechno. V této chvíli máme jiný ovladač pro Xbox, Playstation nebo Nintendo. U Google Stadia by byl jeden ovladač pro všechno, takže pro mobilní telefon, Xbox, Playstation, PC.

Očekáváme, že hry obdržíte tím, že si zakoupíte předplatné. Je tedy pravděpodobné, že se bude jednat o schéma, jako je třeba Netflix. Budete mít obrovskou knihovnu her, které jednoduše spustíte a hrajete.

Platforma je více společenská

Dark soul
Dark soul

Platforma Stadia nabízí více kontaktu s lidmi. Můžete hrát odkudkoliv a nechat své kamarády se k vám připojit. Je zde taktéž možnost nahrávat svůj gameplay a následně sdílet.