Vypnout reklamy

4 tipy, jak připravit telefon na dovolenou

Huawei P30

Ještě je stále dost času si zajet někam na dovolenou. Chytré telefony dostávají docela zabrat na dovolené. Využíváme je třeba pro fotky, rezervování ubytování, auta a používáme i mapy. Krom toho se telefon najednou ocitne v jiném prostředí, které má větší vlhkost nebo naopak je tam velká zima nebo teplo.

Kontrolujte odolnost telefonu

Není úplně samozřejmost, že jsou telefony kryté třeba proti prachu nebo i kapce vody. Právě IP certifikace určuje, jak je telefon odolný. Například modely P30 Pro a Mate 20 Pro mají ochranu IP68. Díky této certifikaci nedělá problém písek ani neslaná voda.

Huawei P300, P400, P500
Huawei P300, P400, P500

Nicméně slaná voda je pro telefon problém ikdyž máte tuto certifikaci. Telefon se může okamžitě poškodit a nenávratně se zničí.

Zálohujte

Zálohy jsou opravdu důležité. Nikdy nevíte, co se s telefonem stane nebo třeba nedej bože vám ho někdo ukradne. Díky zálohám veškeré fotky, kontakty a další věci získáte zpátky. Zálohy můžete provádět na SD kartu, nebo nejlépe je dělat zálohy na cloud.

Přehřívání

Teplo nedělá mobilním telefonům příliš dobře. Výrobci s přehříváním bojují, ale v letních měsících musíte telefon dávat do stínu a nikdy ho nenechávejte na přímém slunku. Pokud nabíjíte rychlým nabíjením, tak nezapomínejte mít telefon ve stínu, protože už tak jde do něho hodně proudu, což způsobuje zahřívání.

Doplňky

K telefonům existují nejrůznější doplňky. Jsou k dispozici třeba stativy nebo právě rychlé nabíječky do auta či držák. Nesmí chybět ani powerbanka.

Článek byl sepsán ve spolupráci s Huawei