Vypnout reklamy
18.7.2019

5nm čip Samsung dorazí na trh v roce 2020

Podle všeho firma Samsung začala na plno vyrábět 5nm čipy. Nová technologie je postavena na EUV litografií od společnosti. Jedná se o efektivní design nového čipu.

K dispozici je nové jádro Cortex A53 a Cortex A57 postaveny na 5LPE technologií, ale stále se využívá FinFET tranzistory. Nový design má pomoci s 25% lepší logickou efektivností oproti předchozí verzi, ale krom toho ještě má o 20% menší spotřebu energie a o 10% zlepšení výkonu.

Samsung Exynos čip
Samsung Exynos čip

Nový 5LPE proces využívá víe EUV vrstev než 7LPP proces. Výrobní linka by měla stát okolo 4.6 miliard dolarů a bude dokončena na konci tohoto roku. Poté se Samsung naplno pustí do výroby do těchto čipů, které se poté umístí ve vlajkových telefonech v roce 2020.

Zdroj

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.