Vypnout reklamy

Age of Empires na mobil

Age of Empires Mobile vyjde příští rok. Tedy alespoň to si myslíme, když se Microsoft rozhodl poprvé vydat tuto strategií na konzole Xbox.

Skvělá herní série Age of Empires míří na mobilní telefony. Microsoft hledá cestu, jak se dostat mezi hry na mobilní telefon a snaží se spustit svůj Xbox Game Store pro telefony.

Age of Empires Mobile má svůj krátký trailer, který je tak trochu záhadný a nic nám toho neřekne. Je otázkou, jestli půjde o novou real-time strategií nebo půjde o nějakou free-to-play katastrofu?

V minulosti Microsoft vydal několik AoE her na mobily. Šlo třeba o Age of Empires: Castle Siege, což byla Tower defense hra. Nikdy však Microsoft nevydal plnohodnotnou real-time strategií, tak jak ji známé na PC.

Právě s tím, že Microsoft vydává tuto strategií poprvé na konzoli Xbox, tak máme naději, že zavítá i na mobilní telefony. Přeci jenom se Microsoft s Androidem docela sbližuje a to právě s novým Windows 11, kde za chvíli budeme moci pouštět aplikace z Google Play obchodu a emulovat je přímo ve Windows, takže nebudeme potřebovat emulátory.

Kdy hra tedy vyjde není jasné, ale předpokládáme rok 2023.