Vypnout reklamy

Amerika chce uvalit sankce i na čínskou firmu SMIC

Vydáno dne: 6.11.2020

SMIC je společnost, která vyrábí čipy na území Číny. Nicméně výrobní proces je 14nm namísto 5nm, co již má i TSMC. Huawei tak u SMIC nechal vyrobit čipy střední třídy 710A.

SMIC je firma, která vyrábí čipy pro různé společnosti, avšak disponují pouze 14nm výrobním procesem, ale příští rok by mohli přestoupit na 7nm výrobní proces mezitím, co TSMC bude mít 5nm. Nicméně Amerika chce na firmu uvalit sankce.

Firma obdržela dopis od Ameriky, kde jsou nové požadavky. Nesmí prý spolupracovat s armádou a ani vyrábět čipy pro armádu. Nicméně není to tak drastické, jako v případě Huawei. Amerika však zvažuje hned několik možností a v konečném důsledku to může být tak zlé, jako u Huawei v roce 2019.

Amerika tak trošku eskaluje zákazy na výrobce čipů na území Číny. Začalo to TSMC, která je sice na Taiwanu, ale i přesto bylo Huawei zakázáno používat tuto společnost k výrobě čipů. Huawei pak s čipem Kirin 710A přišel s výrobou k SMIC. Nový čip je vyroben na 14nm procesu, ale příští rok má přijít i 7nm výrobní proces.

Nicméně vlajkové telefony s čipem Kirin na 5nm procesu to nebudou. Následně po tom, co Huawei měla v plánu SMIC využívat k výrobě čipů, tak přichází tento zákaz.

Další zajímavé příspěvky
Samsung vydá nový čip, který bude rychlejší, než čip od Qualcomm
Exynos s AMD GPU

Exynos dorazí s čipem s jádry od ARM a nikoliv s vlastními. Zároveň by mohl příští rok nahradí Mali GPU Přečíst si více

Samsung se vrací do hry s mobilními telefony
Samsung statistiky

Samsung se opět dostává zpátky a zvyšuje svůj podíl na trhu s mobilními telefony. Pravděpodobně ubírá firmě Huawei, protože té Přečíst si více

Redmi Watch oznámen
Xiaomi s duální vyskakovací kamerou

Xiaomi Redmi Watch byly představeny. Jsou to první hodinky od této společnosti, které nabízejí klasický čtvercový displej. Zároveň se nabízejí Přečíst si více

Výrobní N+1 od SMIC nebude pro Huawei dostačující
Kirin 710A na 14nm výrobním procesu

SMIC je společnost, která se zaobírá výrobou čipů a je to největší společnost na území Číny, která vyrábí čipy. Nicméně Přečíst si více

Tágy: