Vypnout reklamy

Amerika chce uvalit sankce i na čínskou firmu SMIC

Vydáno dne: 6.11.2020

SMIC je společnost, která vyrábí čipy na území Číny. Nicméně výrobní proces je 14nm namísto 5nm, co již má i TSMC. Huawei tak u SMIC nechal vyrobit čipy střední třídy 710A.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

SMIC je firma, která vyrábí čipy pro různé společnosti, avšak disponují pouze 14nm výrobním procesem, ale příští rok by mohli přestoupit na 7nm výrobní proces mezitím, co TSMC bude mít 5nm. Nicméně Amerika chce na firmu uvalit sankce.

Firma obdržela dopis od Ameriky, kde jsou nové požadavky. Nesmí prý spolupracovat s armádou a ani vyrábět čipy pro armádu. Nicméně není to tak drastické, jako v případě Huawei. Amerika však zvažuje hned několik možností a v konečném důsledku to může být tak zlé, jako u Huawei v roce 2019.

Amerika tak trošku eskaluje zákazy na výrobce čipů na území Číny. Začalo to TSMC, která je sice na Taiwanu, ale i přesto bylo Huawei zakázáno používat tuto společnost k výrobě čipů. Huawei pak s čipem Kirin 710A přišel s výrobou k SMIC. Nový čip je vyroben na 14nm procesu, ale příští rok má přijít i 7nm výrobní proces.

Nicméně vlajkové telefony s čipem Kirin na 5nm procesu to nebudou. Následně po tom, co Huawei měla v plánu SMIC využívat k výrobě čipů, tak přichází tento zákaz.

Buroň Tomáš

Populární příspěvky