Vypnout reklamy

Android 10 na telefonech Pixel

Vydáno dne: 12.9.2019

Android 10 se objeví na telefonech Pixel. Nejlepší na tom celém je to, že tato aktualizace se objeví i na starších telefonech Pixel. K dispozici máme spoustu novinek, které nový systém obsahuje a funkce jsou integrované do telefonu Pixel.

K dispozici máme oficiální informace ohledně nového Android 10 a dostupnosti na telefonech řady Pixel. Těšit se na ní mohou lidé už od první verze telefonu Pixel až po nynější, což je skvělé. Aktualizace je zároveň s bezpečnostními aktualizacemi.

Je hezké vidět, že Google na své starší telefony nezapomíná a stále je udržuje aktuální. Tento nový firmware se pomalu dostává na všechno mobilní telefony od začátku měsíce. Vše záleží na variantě kterou máte a hlavně, kde se telefon nachází v jaké zemi na světě.

Nicméně pro ty, kteří nechtějí čekat, tak je k dispozici OTA soubor a obrazy, se kterými můžete udělat manuální aktualizaci.

Android už dospěl

Android 10 už nemá klasické pojmenování, jak tomu bylo v minulosti podle cukrovinek. Vypadá to, že s číslem 10 Android dospěl. Změnou je hlavní uživatelská přívětivost, kde je k dispozici i možnost tmavého tématu, který byl uživateli Pixel velmi požadován.

Android 10 gesta
Android 10 gesta

Krom toho Google přidává i nový navigační systém. Navigační menu je úplně odstraněno. Nicméně z počátku může být ovládání gesty divné, ale určitě si zvyknete. Takové ovládání je jednodušší.

Live Caption

Tuto funkci ocení hlavně ti, kteří neslyší. Do všech videí se přidají titulky. O vše stará velmi sofistifikovaný software.

Lepší ochrana osobních údajů

K tomu vše došlo k vylepšení ochrany osobních údajů. Je zde možnost nastavení sdílení GPS polohy jen té aplikaci, která je aktivně využívaná.

Projekt Mainline je integrovaná část sytému Android 10 a nabízí spoustu důležitých bezpečnostních a osobních oprav. Nicméně tato novinka dorazí skrz Google Play, takže není zapotřebí vyčkávat na nějakou další aktualizaci operačního systému.

Ty notifikace, které nechcete, aby vás rušili, tak stačí jednoduše ztlumit. Dále je tady Family Link, který je součásti každého telefonu s před-nainstalovaným Android 9 a Android 10. Vše v nastavení -> Digital Wellbeing, kde také naleznete nový mód “Focus”.

Zdroj

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)
Tágy: