Vypnout reklamy

Android Q se nakonec bude jmenovat jako Android 10

Android 10

Google právě oznámil nové jméno systému android, který vystupoval pod názvem Android Q. Tentokrát bude pouze jako Android 10 a krom toho společnost změnila i android logo a maskota.

Společnost tímto názvem chce dosáhnout mnohem lepšího označení na veškerých trzích v celém světě. Předchozí názvy mohly být v některých státech matoucí.

Upravený maskot i font

Změnou prošel i samotný maskot. Android robot byl se společností od počátku Android systému. Mezitím se robot změnil v barvách, kde byl původně žluto-zelený, pak měl světle žlutou barvo k zelené a nakonec má čistou světlou zelenou barvu.

Změna barvy má podle společnosti přinést větší estetiku a ukázat tak politiku společnosti, která cílí na větší dostupnost. Předchozí zelená barva nebyla vůbec viditelná pro ty, kteří jsou barvoslepí a zeleno – červená lze vidět i v případě barvosleposti. S přidáním modré barvy do zelené se následně zlepšila viditelnost.

Barvy
Barvy

Krom toho došlo na změnu i samotného Android loga, který má použitý jiný font a krom toho je robotí hlava součásti loga. Takové logo je pak součásti Material Designu, který Google propaguje.

Zdroj