Vypnout reklamy
30.8.2019

Android Q se nakonec bude jmenovat jako Android 10

Google právě oznámil nové jméno systému android, který vystupoval pod názvem Android Q. Tentokrát bude pouze jako Android 10 a krom toho společnost změnila i android logo a maskota.

Společnost tímto názvem chce dosáhnout mnohem lepšího označení na veškerých trzích v celém světě. Předchozí názvy mohly být v některých státech matoucí.

Upravený maskot i font

Změnou prošel i samotný maskot. Android robot byl se společností od počátku Android systému. Mezitím se robot změnil v barvách, kde byl původně žluto-zelený, pak měl světle žlutou barvo k zelené a nakonec má čistou světlou zelenou barvu.

Změna barvy má podle společnosti přinést větší estetiku a ukázat tak politiku společnosti, která cílí na větší dostupnost. Předchozí zelená barva nebyla vůbec viditelná pro ty, kteří jsou barvoslepí a zeleno – červená lze vidět i v případě barvosleposti. S přidáním modré barvy do zelené se následně zlepšila viditelnost.

Barvy
Barvy

Krom toho došlo na změnu i samotného Android loga, který má použitý jiný font a krom toho je robotí hlava součásti loga. Takové logo je pak součásti Material Designu, který Google propaguje.

Zdroj

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.