Vypnout reklamy

Android 12 umožní využívat obchody třetích stran jednodušeji

Vydáno dne: 10.11.2020

Google změní pravidla pro využívání plateb uvnitř aplikace a nyní zavede jednotný systém. Fakturace bude probíhat skrz Google Play. 30% však zůstává.

Aplikační obchody jsou dlouhodobě popisovány jako oplocené zahrady. Některé ploty jsou vyšší než ostatní. Google však oznámil, že s Android 12 přichází i jednodušší využití obchodů třetích stran a to už příští rok.

Google tak chce umožnit vstoupit do Android telefonu i dalším obchodům. Google to již teď umožňuje. Většinou telefon dostanete se dvěma obchody a to klasický Google Play a pak podle výrobce, který má svůj obchod. Každý obchod si totiž účtuje poplatky za platby ve hře nebo přímo při prodeji.

To je oč tu běží s Fortnite a Epic Games celkově. Firma chtěla obejít Google obchod a vyhnout se těmto poplatkům. Fortnite je tak k dispozici přímo nebo v obchodě Samsung Galaxy.

Co se týče plateb uvnitř hry, tak se blíží změna a má nastat 30. září 2021. Od této doby pak budou nákupy v aplikacích probíhat prostřednictvím fakturačního systému Google Play. Google Play představuje důvěryhodnou platformu pro spotřebitele a pouze 3% vývojářů prodává skrz IAP a 97% vývojářů používá fakturační systém Play.

Google poukazuje na to, že účtu v rámci IAP pouze poplatek za služby. Většina aplikací tak nemá velké výnosy kvůli 30%, které si firma strhává.

Epic, Spotify a další brojí proti Apple App Store a jeho 30% poplatek. Doposud to Google nechávalo klidným…

Zdroj

Další zajímavé příspěvky
Skládací telefon Huawei Mate X2 5G
Huawei Mate X2

Skládací telefon Huawei Mate X2 má být odpovědí na nový telefon od Samsungu a to Galaxy Z Fold 2. Nyní Přečíst si více

Poco M3 rendery ukazují zajímavý design

Poco M3 na renderech ukazuje zajímavý design. Již zítra se však telefon odhalí v plné kráse a dozvíme se mnohem Přečíst si více

Samsung Galaxy S21 s Exynos procesorem bude lepší než Snapdragon 875?
Samsung Exynos 880

Samsung Galaxy S21 s Exynos procesorem bude lepší než Snapdragon 875, alespoň to tak vypadá podle testů. Jak to bude Přečíst si více

Nokia 9.3 PureView, 7.3 5G a 6.3 dorazí do konce tohoto roku

Telefony od společnost HMD Global, které byly neustále odsouvány od září, tak by měly dorazit do konce tohoto roku. Tak Přečíst si více

Tágy: