Vypnout reklamy

Android 12 umožní využívat obchody třetích stran jednodušeji

Google Firma

Aplikační obchody jsou dlouhodobě popisovány jako oplocené zahrady. Některé ploty jsou vyšší než ostatní. Google však oznámil, že s Android 12 přichází i jednodušší využití obchodů třetích stran a to už příští rok.

Google tak chce umožnit vstoupit do Android telefonu i dalším obchodům. Google to již teď umožňuje. Většinou telefon dostanete se dvěma obchody a to klasický Google Play a pak podle výrobce, který má svůj obchod. Každý obchod si totiž účtuje poplatky za platby ve hře nebo přímo při prodeji.

To je oč tu běží s Fortnite a Epic Games celkově. Firma chtěla obejít Google obchod a vyhnout se těmto poplatkům. Fortnite je tak k dispozici přímo nebo v obchodě Samsung Galaxy.

Co se týče plateb uvnitř hry, tak se blíží změna a má nastat 30. září 2021. Od této doby pak budou nákupy v aplikacích probíhat prostřednictvím fakturačního systému Google Play. Google Play představuje důvěryhodnou platformu pro spotřebitele a pouze 3% vývojářů prodává skrz IAP a 97% vývojářů používá fakturační systém Play.

Google poukazuje na to, že účtu v rámci IAP pouze poplatek za služby. Většina aplikací tak nemá velké výnosy kvůli 30%, které si firma strhává.

Epic, Spotify a další brojí proti Apple App Store a jeho 30% poplatek. Doposud to Google nechávalo klidným…

Zdroj