Vypnout reklamy

Android 6.0

Systém Android 6.0 je tady již nějakou dobu a jeho nástupce Android 7.0 se teprve chystá, ale již také bude na mobilních telefonech v záři roku 2016. Jako první telefon s Android 7.0 bude LG V20. Teď se podíváme na samotný systém Android 6.0, který má nové funkce oproti Android 5.0. Velkou smůlou je však […]

Android Galaxy A9, A5, A7 - aktualizace

Systém Android 6.0 je tady již nějakou dobu a jeho nástupce Android 7.0 se teprve chystá, ale již také bude na mobilních telefonech v záři roku 2016. Jako první telefon s Android 7.0 bude LG V20.

Teď se podíváme na samotný systém Android 6.0, který má nové funkce oproti Android 5.0. Velkou smůlou je však pro majitele mobilních telefonu staršími tři a více let. Třeba takový Samsung Galaxy S4 má smůlu a nový systém již nedostane.

Funkce Now on Tap

Ulehčete si práci s veškerými záložky. Stačí jednoduše kliknout  na tlačítko „home“ a google vám jednoduše  zobrazí informace třeba o restauraci o které se bavíte ve zprávách.

Optimalizace baterie

Každá nová verze systému android se snaží o lepší efektivitu. Výkon baterie je v dnešní době velmi důležitá. Největší spotřebu má však displej. Platí, že čím větší displej, tak tím menší výdrž. Samozřejmě záleží také na tom, jak velkou baterii v mobilu máte. Poté zase je čím větší baterie, tak tím je mobilní telefon těžší, což musí vývojáři zase něčím vyvážit. Proto se často stává, že konstrukce telefonu není dostatečně silná a praská.

Funkce Doze – ve chvíli, kdy váš mobilní telefon odpočívá, tak doze automaticky vytvoří status spánek. V případě, že jste zapomněli večer mobilní telefon nabít, tak se nic neděje. Mobil většinou udrží hladinu baterie a váš budík nebude dotčen.

Standby pro aplikace – už žádné plýtvání baterii v případě, když aplikaci nevyužíváte. Tato funkce odstraní aplikace, které jsou dlouhodobě nevyužívané a zmenší tak spotřebu.

Chránění za pomocí otisků prstů

 

Snímač otisků prstů, chránění aplikací

Snímač otisků prstů, chránění aplikací

Pokud disponujete telefonem se snímačem otisků prstů, tak budete mít radost. Toto zabezpečení bude fungovat i v samotném Google Play Store. Když něco chcete koupit, tak stačí přiložit váš prst na snímač a v případě shody, vám dovolí nakoupit.

Podpora USB Typ C

Na všechno stačí jeden kabel. Přenosy dat jsou mnohem rychlejší a je k dispozici také rychlo nabíjení. Nabitý telefon za pár minut vám dá několik hodin baterie navíc.

Android Runtime

Vylepšený výkon aplikací a menší spotřeba pamětí pro lepší a rychlejší multi-tasking.

Do not disturb funkce

Do not disturb funkce android 6

Do not disturb funkce android 6

Do not disturb funkce android 6

Taktéž je tady funkce „nerušit“. Pokud vám ale někdo bude volat dvakrát za 1 minut, tak bude hovor v normálním režimu (můžete si nastavit, jestli ji chcete nebo ne). Takovou funkci si můžete nastavit na večerní hodiny nebo v případě porady. Poté, až čas vyprší, tak se telefon zapne opět na normální režim.

Další funkce android 6

Podpora přenosného Wi-Fi Hotspotu na frekvenci 5GHz, Hotspot 2.0, jednoduchý přenos účtu, aplikací a dat, systém je již v 74+ jazycích.

zdroj: www.android.com